Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

FollF

Zamieszcza fakty od: 17 stycznia 2014 - 21:36
Ostatnio: 21 lutego 2014 - 18:00
  • Faktów na głównej: 9 z 10
  • Punktów za fakty: 591
  • Komentarzy: 2
  • Punktów za komentarze: 1
 
Pierwszym produktem, który został odczytany  za pomocą kodu paskowego to paczka gum do żucia Wrigley's Gum nabyta 26 marca 1974 roku. Można ją dziś obejrzeć w Muzeum Historii Amerykańskiej w Waszyngtonie.
Alfred Nobel, który dorobił się niemałej fortuny mając na koncie aż 355 patentów, napisał w swym testamencie: "Ja niżej podpisany Alfred Bernhard Nobel oświadczam (...), iż moja ostatnia wola odnośnie majątku jest następująca. Wszystkie pozostałe po mnie możliwe do zrealizowania aktywa mają być rozdysponowane w sposób następujący: kapitał zostanie przez egzekutorów ulokowany bezpiecznie w papierach tworzących fundusz, którego procenty każdego roku mają być rozdzielone w formie nagród tym którzy w roku poprzedzającym przynieśli największe korzyści". Majątek trafił do Szwedzkiej Akademii Nauk, a w 1900 roku zarejestrowano Fundację Nobla, która co roku wypłaca z procentów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii, medycyny, literatury i pokoju.
Prymitywne lodówki tworzyli już wikingowie. 


Wewnątrz domu z dala od ogniska kopali głęboki dół na dnie którego umieszczali lód lub snieg. Po zapełnieniu dołu żywnością, przysypywali go warstwą ziemi ze śniegiem.
Litwini przerobili pieniądze, które wyszły
z obiegu na papier toaletowy.
Hrabia Alessandro Volta dostarczył
nam wiele różnych wynalazków.


M.in. w 1774 roku skonstruował elektrofor,
w 1776 odkrył metan, w 1781 stworzył elektroskop, w 1782 kondensator, a w 1800 ogniwo Volty - pierwotną baterię.Na jego cześć jednostkę napięcia
elektrycznego nazwano wolt.

1