Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

GabriVanD

Zamieszcza fakty od: 4 grudnia 2017 - 21:50
Ostatnio: 31 marca 2024 - 17:44
  • Faktów na głównej: 4 z 47
  • Punktów za fakty: 133
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Do najczęściej występujących zwyczajów dotyczących świąt Wielkanocy zaliczamy między innymi: święcenie pokarmów, szukanie prezentów od zajączka wielkanocnego czy walatkę. Więcej zobaczycie w załączonym filmie.
zarchiwizowany
Nowe władze Telewizji Polskiej zmieniły nazwę sylwestrowej imprezy. Od tego roku to już nie jest "Sylwester Marzeń z Dwójką", a "Sylwester z Dwójką".
zarchiwizowany
1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy tych, którzy zostali zbawieni i po śmierci znaleźli się w Królestwie Bożym. Święci to także patroni, których zadaniem jest orędownictwo w naszych codziennych sprawach. Każdy z kanonizowanych opiekuje się wybraną grupą osób ze względu na ich profesję, chorobę czy miejsce zamieszkania.
zarchiwizowany
Duch Święty obdarza chrześcijan 7 darami: mądrości, rozumu, rady, umiejętności, męstwa, pobożności i bojaźni Bożej. W załączonym filmie możecie zobaczyć, z przymrużeniem oka, jak działają te dary.
zarchiwizowany
Wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim na mocy decyzji papieża Gelazjusza I obchodzone jest od 496 roku w dniu 14 lutego, jako Dzień św. Walentego (Walentynki), aczkolwiek Paweł VI usunął Walentego z oficjalnego kalendarza liturgicznego, poświęcając 14 lutego świętym Cyrylowi i Metodemu.
zarchiwizowany
Choć potocznie nazywamy ten dzień zaduszkami, to jego oficjalna nazwa brzmi: Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
zarchiwizowany
Co roku o tej porze w Polsce wyruszają pielgrzymki. Ich nieodłącznym elementem są religijne przeróbki znanych hitów. W tym roku króluje pobożna wersja najpopularniejszego utworu grupy SB Maffija.
Obrzędy Wielkiej Nocy rozpoczynają się w sobotę po zapadnięciu zmroku. Nie wolno ich rozpocząć, zanim nie zapadnie noc, a należy je zakończyć przed świtem. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest wspominana w ciągu roku liturgicznego poprzez świętowanie każdej niedzieli, podczas której świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią.
zarchiwizowany
Dziś mamy niedzielę Laetare, która wyznacza dokładnie połowę Wielkiego Postu, która jest czasem duchowych przygotowań do świąt Wielkiej Nocy.