Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

GabriVanD

Zamieszcza fakty od: 4 grudnia 2017 - 21:50
Ostatnio: 1 sierpnia 2022 - 20:40
  • Faktów na głównej: 3 z 38
  • Punktów za fakty: 101
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
zarchiwizowany
Co roku o tej porze w Polsce wyruszają pielgrzymki. Ich nieodłącznym elementem są religijne przeróbki znanych hitów. W tym roku króluje pobożna wersja najpopularniejszego utworu grupy SB Maffija.
zarchiwizowany
Dziś mamy niedzielę Laetare, która wyznacza dokładnie połowę Wielkiego Postu, która jest czasem duchowych przygotowań do świąt Wielkiej Nocy.
zarchiwizowany
7 października 1571 r. w okolicach Lepanto miała miejsce decydująca bitwa morska, w której starły się ze sobą floty chrześcijańska i turecka. Pius V, świadom, Komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej, a cały ten miesiąc poświęcił modlitwie różańcowej.
zarchiwizowany
Ośrodek ds. Badań Stosowanych w Apostolstwie zbadał, że spośród katolików, którzy zawarli małżeństwa, 28 proc. rozwiodło się. Dla porównania odsetek rozwodów wśród protestantów to 39 proc., a 35 proc. w przypadku przedstawicieli innych wyznań. Wśród tych, którzy nie mają żadnych związków z religią odsetek rozwodów wynosi ponad 40 proc.
zarchiwizowany
Słynna (głównie z wielu internetowych przeróbek) scena z Adolfem Hitlerem w roli głównej pochodzi z filmu "Upadek" nakręconym w 2004 roku.

1