Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

KoparkaApokalipsy

Zamieszcza fakty od: 21 lutego 2013 - 20:33
Ostatnio: 19 czerwca 2023 - 8:07
  • Faktów na głównej: 39 z 44
  • Punktów za fakty: 2356
  • Komentarzy: 100
  • Punktów za komentarze: 70
 
W anime Sailor Moon stars pojawia się ciekawy easter egg: 

Jedna z bohaterek wręcza koledze kartkę, na której (jak twierdzi) wydrukowała ważne informacje o inżynierii kosmicznej z Uniwersytetu Columbia. W rzeczywistości to słowa do "Danger Zone" -  piosenki z filmu Top Gun.
W sierpniu 1999 roku dwaj przyjaciele zgubili się w parku narodowym w Nowym Meksyku (USA). Po 4 dniach błąkania się po pustyni jeden z nich zaczął wymiotować i nie mogąc znieść towarzyszącego temu bólu poprosił, by drugi go zabił. Mężczyzna spełnił prośbę.

Po kilku godzinach strażnik parku znalazł zabójcę czekającego na własną śmierć... 2.5 km od zaparkowanego samochodu, do którego zagubieni nie potrafili wrócić, bo nie umieli odczytać mapy topograficznej otrzymanej przy wejściu do parku. 


Na planowany dobowy pobyt w rozgrzanym kanionie mężczyźni zabrali po litrze płynów na głowę. Mimo to w momencie odnalezienia nie byli poważnie odwodnieni, a sekcja zwłok wykazała, że wymioty i straszliwe cierpienia, które skłoniły ofiarę do błagania o śmierć, to wynik zatrucia pokarmowego.
W Indiach występują rośliny z rodziny bobowatych (rodzaj Aeschynomene), których łodygi wypełnione są miękiszem powietrznym o wyglądzie i właściwościach styropianu. 
Ta substancja  w Indiach nosi nazwę sholapith. Na długo przed wynalezieniem tworzyw sztucznych była wykorzystywana do tworzenia ozdób o zadziwiająco "plastikowym" wyglądzie.
Oznaczenie poziomu "max" w szufladce na płyn do płukania w pralce wcale nie ma zachęcać do oszczędności chemii domowej. 

Jest tam umieszczane, ponieważ szufladka działa jak kielich Pitagorasa lub tak zwany "chciwy kielich". 
 
To naczynie, które po napełnieniu do pewnego poziomu zaczyna syfonować ciecz na zewnątrz aż do prawie całkowitego opróżnienia. Początkowo naczynie miało być żartem i "karać" zalaniem szat tych, którzy na uczcie nalali sobie za dużo wina. Teraz ma wiele praktycznych zastosowań. 

Właśnie tak płyn jest przenoszony do bębna pralki - po skończonym praniu, gdy w programie zaczyna się płukanie, system dopełnia szufladkę wodą i cała zawartość spływa w dół. Jeśli przepełnimy szufladkę, zawartość spłynie do bębna wcześniej, niż powinna. 

Jeśli chcemy to sprawdzić, "max" należy przekroczyć dość mocno. Ze względu na możliwą niedbałość użytkownika producenci umieszczają oznaczenie niżej, niż faktyczny krytyczny poziom.