Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Maestroois

Zamieszcza fakty od: 15 lipca 2013 - 15:37
Ostatnio: 1 sierpnia 2016 - 1:37
Gadu-gadu: 12365412
  • Faktów na głównej: 13 z 13
  • Punktów za fakty: 895
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 1
 
Liczba bramek zdobytych przez Portugalczyka Eusébio była większa
od liczby meczów w których zagrał.
Jedynymi ocenzurowanymi odcinkami serialu „South Park” były odcinki nr 200 i 201. Stacja Comedy Central nie miała problemów z żartami między innymi z katolicyzmu, Żydów, niepełnosprawnych czy homoseksualistów, natomiast żarty z Mahometa, a także np. monologi o terroryzmie zostały „wypikane”.
Generał Franco po wygraniu hiszpańskiej wojny domowej obwołał się dyktatorem Hiszpanii. Bardzo nie lubił Katalończyków a także symbolu walki Katalonii o niepodległość - FC Barcelony. Jeszcze w czasie II wojny światowej potrafił wcielać do armii najlepszych zawodników tego klubu, groził śmiercią drużynie. Za jego rządów Real Madryt stał się wielką piłkarską potęgą. Gwiazdą tej drużyny był Alfredo di Stefano, który pierwotnie miał grać w Barcelonie, nawet podpisał kontrakt, ale generał Franco „przekonał” go do gry w Madrycie.
Fryzura zwana „czeski piłkarz” została zakazana w Iranie
w 2010 roku po to, aby „zapobiec atakowi kultury zachodu”.
W Chinach zabroniono początkowo sprzedaży Football Managera 2005. Powodem zbanowania tytułu było uznanie w nim Tybetu za niezależne państwo.
Kibicem S.S. Lazio Rzym był Benito Mussolini.
We Włoszech Lazio jest znany z tego, że posiada grupy faszystowskich kibiców.
Sławomir Peszko ma 4 nerki. Wykryto to podczas rutynowych badań kiedy piłkarz miał 11 lat.
W dość ciekawy sposób próbowano wypromować amerykańską wersję „The Ring”. W wielu miejscach publicznych w Los Angeles podrzucono kasety ze znanym z filmu tajemniczym zapisem.