Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MechanicznyJan

Zamieszcza fakty od: 7 października 2013 - 18:34
Ostatnio: 18 grudnia 2013 - 17:35
  • Faktów na głównej: 12 z 12
  • Punktów za fakty: 1249
  • Komentarzy: 22
  • Punktów za komentarze: 42
 
Kozica Bucardo - gatunek wymarły w 2000r. został jako pierwszy w historii przywrócony do życia w 2009r. metodą klonowania. Zwierzę urodziło się żywe, ale posiadało wady rozwojowe typowe dla tego gatunku i zdechło wkrótce po urodzeniu.
W nocy z 15 na 16 września 1939r. trzy dywizje piechoty armii "Małopolska" rozbiły doborowy niemiecki pułk pancerny SS "Germania". Pod osłoną nocy piechota polska uderzyła na wroga na bagnety i zmusiła go do odwrotu. Niemcy ponieśli ogromne straty w ludziach i sprzęcie pancernym. Porażka ta tak rozwścieczyła Hitlera, że do końca wojny nie odtworzono już pułku SS "Germania".
Obecnie na świecie żyje ok. 3 tys. żubrów. Wszystkie pochodzą od 12 osobników sprowadzonych do Polski w celu reprodukcji w 20-leciu międzywojennym. To właśnie dzięki usilnym staraniom polskich przyrodników udało się uchronić ten gatunek przed wyginięciem.
Piri Reis - turecki korsarz i kartograf, zasłynął z mapy, którą sporządził w 1513r. Mapa przedstawia bardzo dokładnie odwzorowaną linię brzegową Brazylii oraz linię brzegową Antarktydy pod pokrywą lodową. Nikt nie wie skąd Piri Reis miał taką wiedzę o kontynencie odkrytym dopiero w XIXw. Jak pisze sam autor w notatce obok mapy, wzorował się on na starych rysunkach z Biblioteki Sułtańskiej. Niestety nigdy tych rysunków nie odnaleziono.
Podczas bitwy pod Wiedniem w 1683 r. wojska austriackie i niemieckie wstrzymały atak,
by móc podziwiać szarżę polskiej husarii.
Ozzy Osbourne, znany havymetalowy wokalista, podczas koncertu w Iowa w 1982 r. odgryzł głowę nietoperzowi.
Jak później mówił, był święcie przekonany, że zwierzę jest gumowe, podczas gdy ktoś wypuścił na scenę prawdziwego nietoperza. Zwierzę oślepione przez reflektory leżało nieruchomo, a Ozzy wziął je do ust. Wtedy nietoperz się ocknął i ugryzł Ozziego, który próbując go wyciągnąć urwał mu głowę. Po incydencie Ozzy przyjął serię bolesnych zastrzyków obawiając się zachorowania na wściekliznę.