Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Moscas

Zamieszcza fakty od: 9 lipca 2013 - 15:21
Ostatnio: 9 lipca 2013 - 15:31
  • Faktów na głównej: 4 z 5
  • Punktów za fakty: 326
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie był radzieckim darem dla Polaków w czasie, gdy Polska była pod panowaniem ZSRR. Pomysłodawcą jego budowy był Józef Stalin. Rada Państwa i Rada Ministrów PRL nadała nazwę budynkowi Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina dwa dni po jego śmierci (7.03.1953)
Wyniki badań dotyczących mleka – Wyniki badań dotyczących mleka mówią: największa zachorowalność na osteoporozę notuje się w krajach o wysokim spożyciu mleka, przede wszystkim w państwach Europy Północnej, w Kanadzie i USA. Wszystko to jest spowodowane tym, że mleko oprócz wapnia (wzmacniacz struktury kostnej) zawiera również fosfor, który ogranicza przyswajanie wapnia. Dlatego niekontrolowane picie mleka w nadziei, że w ten sposób uchronimy się przed tą podstępną chorobą, może przynieść nam
więcej szkody niż pożytku.
Aspartam, używany od 1992 jako – Aspartam, używany od 1992 jako słodzik, został wynaleziony przypadkowo przez J.M.Schlattera. Farmaceuta podczas poszukiwań leków przeciwwrzodowych wbrew zasadom BHP oblizał swój własny palec ubrudzony tym związkiem.

1