Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MrSelethen

Zamieszcza fakty od: 1 grudnia 2013 - 0:05
Ostatnio: 13 maja 2019 - 14:58
  • Faktów na głównej: 19 z 26
  • Punktów za fakty: 1293
  • Komentarzy: 30
  • Punktów za komentarze: 10
 
Gurbanguly Berdimuhamedow jest dyktatorem w Turkmenistanie. Jest on nie tylko prezydentem w kraju, gdzie oficjalnie działa cenzura, ale też prorokiem, piosenkarzem, sportowcem, chirurgiem, ekspertem od wojskowości, hodowli koni, leśnictwa czy uprawy herbaty.
Dużo mówi się o przyjaźni polsko-węgierskiej. Nie należy również zapominać o wieloletniej przyjaźni z narodem gruzińskim. Największym jej przykładem była wizyta prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji po inwazji wojsk rosyjskich. Wielu Gruzinów uważa, że to dzięki poparciu Polski mogą się cieszyć swoją wolnością. Z tego powodu nawet wybuch wulkanu Eyjafjallajökull, który sprawił, że ruch powietrzny nad prawie całą Europą został wstrzymany nie powstrzymało prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego przed dotarciem na uroczystości pogrzebowe z USA (chociaż nie zdążył na mszę), czym zawstydził innych prezydentów, którzy odwołali swoje wizyty (chęć wzięcia udziału wyraziło 99 przedstawicieli państw w tym 70 delegacji, a na sam pogrzeb dotarło zaledwie 18 - głównie z regionu). Prezydent Gruzji musiał lecieć przez: Portugalię, Włochy, Turcję, Bułgarię i Rumunię. Osobno podróżowała jego żona, która 13 godzin jechała samochodem
Jednym z kryteriów przystąpienia państwa do strefy euro jest spełnienie kryterium konwergencji tzw. ERM II. Chodzi o zachowanie przez dwa lata stabilny kurs.Standardowy przedział wahań wynosi +/−15%, ale może zostać zmieniony na wniosek państwa członkowskiego. W 2015 w ERM II znajdowała się tylko korona duńska.
Film ukazujący sytuację z tego roku, w której ujawniono, że wysokiej rangi dyrektor Planned Parenthood zajmującej się aborcją jest uwikłana w nielegalny handel płodami dzieci. Na filmie wyznaje ona, że chciała by uzbierać na Lamborghini oraz negocjuje m.in. specjalne sposoby aborcji mające na celu zwiększenie przydatności organów ludzkich dla badań farmaceutycznych. Jest to już kolejny film z przedstawicielami tej organizacji pokazujący ich prawdziwy biznes.