Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Ness

Zamieszcza fakty od: 8 października 2020 - 15:46
Ostatnio: 29 kwietnia 2022 - 13:15
  • Faktów na głównej: 8 z 18
  • Punktów za fakty: 238
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
zarchiwizowany
Obiekt przypomina katowicki spodek, został wybudowany w latach 90. na okoliczność uniwersjady, ale niestety plan wziął łeb i hala niemal wcale ludziom nie posłużyła. Ostatni przystanek metra. Koniec miasta. I obiekt, który w 1997 roku miał być chlubą wyspy. Największa hala widowiskowa na Sycylii dziś stoi opuszczona...
zarchiwizowany
Ten kompleks wysokich kominów miejscowi nazywają Cytadelą Siarki. To właśnie ten obiekt sprawił, że wulkan Etna stał się jednym z najistotniejszych ośrodków wydobywania siarki na terenie Starego Kontynentu. Tak było przynajmniej do czasu, aż Ameryka nie zaproponowała szybszego i efektywniejszego systemu w kontekście takich działań.
Podobno kiedyś przez Piernikarkę prowadził szlak z okresu Powstania Styczniowego. Na tym terenie miały się też toczyć niektóre walki pomiędzy hitlerowcami a Armią Czerwoną. Biała Przemsza, nieopodal której położona jest ta opuszczona wieś, odgrywała niezwykle istotną rolę w okresie zaborów. Także we właśnie tej okolicy kiedyś zlokalizowany był obiekt należący do carskiej straży granicznej. Ich konie były przetrzymywane nigdzie indziej, jak w Piernikarce.
To mauzoleum jest nazywane również ostatnią świątynią Hitlera. Bryła ta przypomina budowlę obronną. W jej wnętrzu niegdyś roiło się wręcz od nazistowkich symboli. Na dziedzińcu natomiast stała kolumna, na której płonąć miał tak zwany wieczny ogień. Znicz był zasilany gazem pochodzącym z podziemnej instalacji gazowej. Zamek umarłych jest jest nie tylko symbolem trudnej historii wojennej. Skrywa on również wiele tragedii związanych z czasami nam współczesnymi. Miały się tam podobno odbywać rytuały okultystyczne, tajne zgromadzenia SS, a także satanistyczne msze.
zarchiwizowany
Ford Ranger Raptor to połączenie kultowej wytrzymałości Forda Rangera i osiągów samochodów oddziału Ford Performance.To kolejne auto, które ukazuje, że w motoryzacji nie ma rzeczy niemożliwych.
zarchiwizowany
To taki fantazyjny element architektury ogrodowej. Podobne obiekty można zobaczyć między innymi w Starym Książu, Bożkowie i... w Kwietnie.
zarchiwizowany
Dezinformacja przeciwnika na polu walki to jeden z najistotniejszych elementów strategii wojennej. Podczas II wojny światowej Amerykanie powołali do życia specjalną jednostkę, której celem była — a jakże! — dezinformacja niemieckiej armii w związku z ruchami, jakie podejmowały wojska alianckie. Jednostkę tą nazywano Ghost Army – Armią Duchów.
Naoczni świadkowie tego wydarzenia opowiadają, że mogiłę odkopano przed rokiem 1960. Wyjmowano z niej kości i czaszki z przywartymi do nich włosami. Widoczne na nich ciemne plamy przypominały skrzepy starej krwi. Cały dół wypełniony był miękką mazią. Przy szkieletach leżały łyżki i widelce. Wszystko to wyjmowano i układano obok grobu. Potem liczono. Szczątki zmarłych wywieziono do Piotrowic i tam pochowano w wspólnej mogile na cmentarzu.