Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

adamossomada

Zamieszcza fakty od: 19 kwietnia 2021 - 10:19
Ostatnio: 2 lutego 2024 - 20:45
  • Faktów na głównej: 48 z 54
  • Punktów za fakty: 1267
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
W ostatnich latach zauważalny jest trend upraszczania logo przez popularne marki, co nie zawsze spotyka się z uznaniem konsumentów. Jest to chwilowy trend, czy może nowy standard na kolejne dekady?
30 grudnia 2011 był dla Samoa wyjątkowym dniem, którego tak naprawdę nie było. W tym wyspiarskim państwie leżącym na Pacyfiku decyzją rządu usunięto jeden dzień z kalendarza. A to wszystko ze względów ekonomicznych.
Amerykańska agencja wywiadowcza jest znana ze swojej skuteczności w pozyskiwaniu i analizie informacji o zagranicznych rządach. Ale na swoim koncie ma też ciekawą książkę, którą najkrócej można opisać jako poradnik, który doradza jak być irytującym. A to wszystko by... obalić III Rzeszę w czasie drugiej wojny światowej.
Na całym świecie około 65% osób nie toleruje laktozy. Jednak w niektórych częściach świata dolegliwości związane z wypiciem mleka prawie nie występują, a w innych, na przykład w Azji, aż 90% populacji nie toleruje laktozy. Okazuje się, że powodem są głównie względy geograficzne, średnia temperatura.
W cenie zawarte zostało luksusowe zakwaterowanie dla 150 gości, możliwość ustawienia własnych znaków drogowych i ustanowienia nowej waluty
Z niedawnych badań wynika, że muzyka popularna jest coraz smutniejsza. Analizie poddano setki tysięcy utworów z topowych list przebojów. Narastający smutek i gniew w piosenkach na przestrzeni lat zauważalny jest nie tylko w warstwie tekstowej, ale też muzycznej.
Niezaprzeczalna jest wspaniałość naszego ciała. Jednak przy takiej złożoności nie można uniknąć błędów konstrukcyjnych. Najlepszym tego przykładem są właśnie kolana, których ewolucja nie dostosowała do dwunożności człowieka.
Przez niewielką liczbę dostępnych toalet w miastach, niektórzy postanawiają załatwiać się w parkach czy po prostu na ulicy, nie zważając na ryzyko mandatu. W Amsterdamie również występuje ten problem, jednak władze miasta postanowiły ugryźć temat przewrotnie. Sikanie na ulicy jest tam LEGALNE, wykorzystując nowoczesne rozwiązania.
Przy porodach nie zmarło żadne dziecko, dzięki czemu Antarktyda ma najniższą śmiertelność ze wszystkich kontynentów