Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

adamossomada

Zamieszcza fakty od: 19 kwietnia 2021 - 10:19
Ostatnio: 23 stycznia 2023 - 19:33
  • Faktów na głównej: 28 z 31
  • Punktów za fakty: 784
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Wspólna religia, historia, ruchy polityczne czy uwarunkowania geograficzne wpływają na liczne podobieństwa we flagach. Dlatego już po samej kolorystyce czy pewnych cechach charakterystycznych często można rozpoznać, z jakiego regionu świata pochodzi dana flaga.
poczekalnia
Czy jedzenie, które leżało na ziemi krócej niż 5 sekund jest odporne na czyhające bakterie i drobnoustroje? Okazuje się, że czas faktycznie ma znaczenie, ale o wiele istotniejszy jest rodzaj podłoża i wilgotność jedzenia.
W niektórych krajach, w tym w Niemczech, ucieczka z więzienia jest całkowicie legalna i nie czekają Cię za nią żadne konsekwencje. Okazuje się, że u naszych zachodnich sąsiadów prawo to obowiązuje już od 1880 roku.
Argleton, bo tak nazywała się ta miejscowość, była widoczna na Mapach Google, ale w rzeczywistości nic tam nie było. Było to tzw. "paper town" czyli pułapka zastawiona na plagiatorów. W ten sposób Google mogło sprawdzić, czy pozostali twórcy map również umieszczą fikcyjne miasto w swoich usługach i w ten sposób udowodnić im kradzież.
Na początku lat 90. filipiński oddział Pepsi odstawał od największego konkurenta - Coca-Coli. Genialna w zamyśle promocja okazała się fiaskiem, a konsekwencją działań Pepsi byli liczni ranni i ofiary śmiertelne, protesty, zamieszki na ulicach i wieloletnie procesy sądowe.
Być może zastanawialiście dlaczego huragany mają imiona. A jeżeli tak, to być może poszliście dalej i dumaliście nad tym dlaczego akurat TAKIE imiona?
Sukces serwisu twitch.tv, esportu, strumieniowania multimediów i nowych technologii sprawił, że bardzo mocno na znaczeniu zyskało rozszerzenie domen ".tv". Tuvalu, malutkie wyspiarskie państwo zyskuje dzięki tej końcówce 5 milionów dolarów rocznie, a potencjalnie może być to znacznie więcej pieniędzy.