Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

adamossomada

Zamieszcza fakty od: 19 kwietnia 2021 - 10:19
Ostatnio: 1 czerwca 2023 - 21:04
  • Faktów na głównej: 38 z 46
  • Punktów za fakty: 1049
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
poczekalnia
30 grudnia 2011 był dla Samoa wyjątkowym dniem, którego tak naprawdę nie było. W tym wyspiarskim państwie leżącym na Pacyfiku decyzją rządu usunięto jeden dzień z kalendarza. A to wszystko ze względów ekonomicznych.
poczekalnia
Île des Faisans, po polsku Wyspa Bażantów, przez jedną połowę roku jest administrowana przez Francję, by przez kolejną połowę zarządzała nią już Hiszpania. A wynika to z zapisów Traktatu Pirenejskiego z 1659 roku
Firma Nike wypuściła model butów o nazwie Vaporfly. Na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii trzy pierwsze miejsca wywalczyli maratończycy wyposażeni w te właśnie buty, a później biegacz Eliud Kipchoge przebiegł w nich maraton poniżej 2 godzin, jako pierwszy człowiek historii. Te buty zostały uznane za tak dobre, że organizacja World Athletics zakazała ich na Igrzyskach Olimpijskich.
Projekt "One City, Nine Towns" zakładał budowę miast wokół Szanghaju ze strefami tematycznymi przedstawiającymi europejskie metropolie - każdą w innym stylu: niemieckim, angielskim czy włoskim. To miała być odmiana dla Chińczyków zamieszkujących drapacze chmur nie różniące się od siebie niczym.
poczekalnia
Znak towarowy kojarzy się z ochroną nazwy lub logo. Ale zastrzeżonym znakiem może być każdy element, dzięki któremu firma może odróżnić swój towar lub usługę na rynku. Można nawet zmonopolizować i zastrzec kolor, choć jest to proces niezwykle trudny.
poczekalnia
W cenie zawarte zostało luksusowe zakwaterowanie dla 150 gości, możliwość ustawienia własnych znaków drogowych i ustanowienia nowej waluty
poczekalnia
Na całym świecie około 65% osób nie toleruje laktozy. Jednak w niektórych częściach świata dolegliwości związane z wypiciem mleka prawie nie występują, a w innych, na przykład w Azji, aż 90% populacji nie toleruje laktozy. Okazuje się, że powodem są głównie względy geograficzne, średnia temperatura.