Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

adamossomada

Zamieszcza fakty od: 19 kwietnia 2021 - 10:19
Ostatnio: 25 lipca 2021 - 17:02
  • Faktów na głównej: 24 z 25
  • Punktów za fakty: 659
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Na początku lat 90. filipiński oddział Pepsi odstawał od największego konkurenta - Coca-Coli. Genialna w zamyśle promocja okazała się fiaskiem, a konsekwencją działań Pepsi byli liczni ranni i ofiary śmiertelne, protesty, zamieszki na ulicach i wieloletnie procesy sądowe.
Być może zastanawialiście dlaczego huragany mają imiona. A jeżeli tak, to być może poszliście dalej i dumaliście nad tym dlaczego akurat TAKIE imiona?
Sukces serwisu twitch.tv, esportu, strumieniowania multimediów i nowych technologii sprawił, że bardzo mocno na znaczeniu zyskało rozszerzenie domen ".tv". Tuvalu, malutkie wyspiarskie państwo zyskuje dzięki tej końcówce 5 milionów dolarów rocznie, a potencjalnie może być to znacznie więcej pieniędzy.
Wszystko za sprawą Zapory Trzech Przełomów – najdroższego pojedynczego obiektu budowlanego na świecie i najpotężniejszej elektrowni w historii. Przedsięwzięcie tak potężne, że wpłynęło na ruch obrotowy Ziemi i przesunęło oś planety.
Kraje świata są pełne najróżniejszych głupich zakazów lub przepisów prawnych. Jednakże w kilku z nich postanowiono faktycznie zakazać umierania. I choć w sposób oczywisty brzmi to absurdalnie, w kilku wypadkach ma to uzasadnienie.