Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

adrianhonda1

Zamieszcza fakty od: 22 lipca 2013 - 15:01
Ostatnio: 5 kwietnia 2014 - 14:38
  • Faktów na głównej: 18 z 21
  • Punktów za fakty: 1139
  • Komentarzy: 19
  • Punktów za komentarze: 8
 
W Alfie Romeo 75 zastosowano nietypowy – W Alfie Romeo 75 zastosowano nietypowy układ hamulców - zamiast hamulców przy kołach tylnej osi zamontowano hamulec za skrzynią biegów.Przy ostrzejszym hamowaniu wykręcały się tylne półosie z powodu tak rozmieszczonego hamulca.
Po tragicznej śmierci Colina McRae – Po tragicznej śmierci Colina McRae firma Codemasters zmieniła nazwę serii "Colin McRae Rally" na "Dirt", lecz oficjalnie seria teraz się nazywa "Colin McRae Rally: Dirt".
Pierwszą Mazdą z silnikiem Wankla – Pierwszą Mazdą z silnikiem Wankla był model Cosmo. Początkowo silnik był awaryjny, ale po kilkunastu ulepszeniach ta jednostka była też montowana
w modelach RX-7 i RX-8.


Niestety, silnik nie spełniał norm spalań EURO 5,
a więc producent już nie montuje tych jednostek.
Jeśli nadużyjemy podtlenek azotu – Jeśli nadużyjemy podtlenek azotu (N2O) podczas jazdy samochodem, może dojść do przegrzania silnika, czy też zespawania tłoków do bloku jednostki napędowej.
Do stworzenia gry „The Neverhood” – Do stworzenia gry „The Neverhood”
twórcy wykorzystali 3,5 tony plasteliny.
Mruczenie kota domowego ma podobną – Mruczenie kota domowego ma podobną częstotliwość i głośność co silnik Diesla.
W Czarnobylu 26 kwietnia 1986 – W Czarnobylu 26 kwietnia 1986 wybuchł blok energetyczny numer 4 w tamtejszej elektrowni, a w 1991 roku wybuchł blok energetyczny numer 2 (bez większych szkód). Z powodu wysokiego promieniowania blok energetyczny numer 1 wyłączono w 1997 roku (11 lat od pierwszego wybuchu), a elektrownie całkowicie zamknięto w Grudniu 2000 roku (14 lat od pierwszego wybuchu).