Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

dzikijastrzomb

Zamieszcza fakty od: 20 października 2013 - 15:11
Ostatnio: 26 stycznia 2014 - 22:20
  • Faktów na głównej: 7 z 10
  • Punktów za fakty: 550
  • Komentarzy: 22
  • Punktów za komentarze: 19
 
Liczba pi jest niewymierna, ma więc nieskończenie wiele cyfr po przecinku we wszystkich możliwych konfiguracjach. W związku z tym gdzieś w niej jest zakodowane wszystko co zostało spisane przez człowieka i co zostanie przez niego spisane, gdyby szukać wystarczająco długo można by znaleźć na przykład zaszyfrowaną liczbami informację, którą
teraz czytasz lub każde dzieło Szekspira. Pi jest nieskończonym źródłem wiedzy, sztuki i bzdur.
Wbrew temu, co się powszechnie uważa, niewiadomo w jaki sposób Sfinks utracił nos. Istnieją szkice przedstawiające go bez nosa i datowane na rok 1737, czyli na ponad 60 lat przed dotarciem Napoleona do Egiptu. Jedyną znaną osobą, która uszkodziła Sfinksa, był islamski duchowny, Sajim al-Dahra, w roku 1378. Duchowny ten został następnie zlinczowany za wandalizm.
W rzeczywistości pierwszą konstytucją na świecie była konstytucja irokeskiej ligi narodów spisana 200 lat przed amerykańską, która była na niej wzorowana. Jednak indiańska nie została nigdy uznana na arenie międzynarodowej więc twierdzenie że amerykańska była pierwszą również jest poprawne.
Nie istnieją żadne dowody na to że zimno i wilgoć
mają jakikolwiek wpływ na zainfekowanie się przeziębieniem lub jego rozwój. Nazwa zapewne wzięła się stąd, że ta choroba występuje przede wszystkim sezonowo, co mylnie połączono z temperaturą.

1