Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

ksobotka

Zamieszcza fakty od: 9 sierpnia 2020 - 15:57
Ostatnio: 28 czerwca 2022 - 19:26
  • Faktów na głównej: 25 z 43
  • Punktów za fakty: 619
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
poczekalnia
Granica pomiędzy Kazachstanem i Rosją to 7598 km. Jest to najdłuższa, nieprzerwana lądowa granica na świecie.
poczekalnia
Budziak - to najbardziej na południe wysunięty region Ukrainy, który jest jednocześnie jednym z największych zagłębi upraw marihuany w Europie.
poczekalnia
Czeczeni walczą na Ukrainie nie tylko w rosyjskiej armii. Po stronie ukraińskiej walczą 2 bataliony czeczeńskie im. Szejka Mansura oraz im. Dżohara Dudajewa, która funkcjonują w tym kraju już od 2014 r. Dowódcą ostatniego jest Adam Osmajew, który oskarżany był o organizację zamachu na Władimira Putina w 2012 r. Obecnie formowany jest trzeci batalion z czeczeńskich ochotników z Europy.
poczekalnia
Tejp czyli ponadklanowa organizacja z której wywodzi się Ramzan Kadyrow liczby około 400 tysięcy osób, podczas gdy w samej Czeczeni mieszka blisko 1,5 mln ludzi. To właśnie tak silne zaplecze jest fundamentem rządów silnej ręki w Groznym.
poczekalnia
93% powierzchni Tadżykistanu zajmują góry, a w Kirgistanie 94%. W rankingu najbardziej górzystych krajów na świecie wyprzedzają je jedynie Nepal i Bhutan. Kirgizi i Tadżycy mają ok 980 km wspólnej granicy, z czego niecała połowa jest uregulowana w terenie.
poczekalnia
Największe w Europie magazyny gazu ziemnego o pojemności 31 mld m. sześć znajdują się na Ukrainie. Nie są one jednak obecnie wypełnione nawet w połowie, co zwiastuje duży kryzysy energetyczny nad Dnieprem.

1