Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

rajmund29

Zamieszcza fakty od: 10 sierpnia 2016 - 15:58
Ostatnio: 11 marca 2023 - 12:01
  • Faktów na głównej: 33 z 65
  • Punktów za fakty: 778
  • Komentarzy: 5
  • Punktów za komentarze: 1
 
poczekalnia
Zniszczenia Ukrainy to prawie połowa jej PKB. To jeden z największych producentów żelaza, pszenicy oraz nawozów sztucznych. Obecnie to wszystko jest zniszczone. Powojenna odbudowa pochłonie 750 mld euro i będzie trwała 20 lat. Będzie to największy projekt infrastrukturalny od odbudowy Europy po II WŚ. Oznaczać to będzie cud gospodarczy Ukrainy a dla Europy i USA to będzie wielki skok na lukratywne kontrakty - w wyniku wiele europejskich w tym polskich firm może stać się gigantami bo łącznie będą mieli 80 mln klientów.
poczekalnia
W 2022 Ukraina zyskała status kandydata do wejścia do Unii Europejskiej. Patrząc na przykład Polski oraz innych państw regionu możemy sprawdzić kiedy i na jakich warunkach Ukraina mogłaby wejść do UE. Konieczne jest spełnienie szeregu wymogów co powoduje że Turcja "czeka" na przyjęcie od 1999 roku.
Pierwszą elektrownię jądrową zbudują w Polsce Amerykanie (Westinghouse) - pierwszy reaktor będzie gotowy w 2033. Drugą elektrownię zbudują Koreańczycy (KHNP) w Pątnowie - uruchomienie w 2036. Mówi się o 3 elektrowni na Pomorzu (Żarnowiec albo Gąskach pod Koszalinem) - tutaj szanse mają Francuzi. Da to do 2050 35% całej energii produkowanej w Polsce.
poczekalnia
Całkowity plan sieci szybkich dróg w Polsce obejmuje 2100 km autostrad i 6077 km ekspresówek. Cala licząca ponad 8 tys km siec ma być gotowa po 2030 roku – Polska będzie wtedy pod tym katem 8 na świecie i 4 w Europie Plan budowy dróg krajowych do 2030 zakłada budowę 2.5 tys km nowych dróg i dokończenie 3700 km inwestycji. Na całość wydamy 291 mld zł. Obecnie w budowie jest 1450 km dróg kosztujących 54 mld zł
zarchiwizowany
Polska obecnie śmiało może się plasować w gronie 20 najistotniejszych gospodarek na świecie pod kątem połaczenia wielkości PKB i istotności dla gospodarki światowej. Jak to jednak możliwe skoro jeszcze 40 lat temu polska była totalnym bankrutem ? Odpowiedź na to pytanie jest prosta Polacy to urodzeni przedsiębiorcy mamy bowiem 3 najlepszy wynik w europie pod kątem samo zatrudnienia a liczba przedsiębiorstw polskich jest 5 najwyższa w Europie To pokazuje jak nasze parcie do bycia przedsiębiorcami jest naszą naturalną umiejętnością i o tym chcielibyśmy dziś porozmawiać jak polskie Małe i średnie przedsiębiorstwa które stanowią 99,8% polskich firm są najważniejszą częścią polskiego gospodarki.
zarchiwizowany
Koncepcja skrócenia czasu pracy do 4 dni (lub 5 dni po 6 godzin) to rewolucja i zburzenie 100-letniego wymiaru etatu. Wpływa on korzystnie na pracowników firm, redukuje się niepotrzebne spotkania i poprawia się zadowolenie. Jednak dla polskiej gospodarki jego wprowadzenie oznacza koniec rozwoju i w efekcie biedę.
zarchiwizowany
KATAR to maleńkie państewko wielkości województwa świętokrzyskiego o PKB Węgier. To najbogatsze państwo świata, którego bogactwo płynie wprost z pól naftowych. Jednocześnie to kraj a największej emisji CO2 na świecie. Jak to się stało, że państwo o populacji Warszawy, bez tradycji piłkarskich ani infrastruktury otrzymało prawa do organizacji największej imprezy sportowej świata?
zarchiwizowany
Sieć sklepów Żabka ma ponad 8000 sklepów. To największa sieć spożywczych convenience - 15 mln osób ma do najbliższej Żabki poniżej 15 min. Jednak przez robokurierów, wirtualne restauracje i coraz powszechniejszy introwertyzm przyszłość sklepów sieci jest zagrożona.
poczekalnia
Centralny Port Komunikacyjny Solidarność - to największy projekt infrastrukturalny Polski od 30 lat. Zakłada on 3 części: budowę autostrad między Warszawą i Łodzią, szybką kolej dla całego kraju i największe lotnisko w tej części Europy. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat powstanie od zera miasto, rurociąg, 3 pasy startowe i kolej jeżdżąca 250 km/h.
poczekalnia
Region obecnie jest bastionem Polski zarówno militarnie jak i energetycznie. Z czego żyje? Jaką znajdziemy tam pracę i co się stanie ze Szczecinem w najbliższych latach? To tutaj jest Baltic Pipe, bazy NATO, gazoport przez co obrona tego skrawka terenu jest konieczna. Poza tym region ma rozwinięty przemysł morski i jest blisko jednego z najbogatszych państw świata- Niemiec.