Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

rajmund29

Zamieszcza fakty od: 10 sierpnia 2016 - 15:58
Ostatnio: 6 grudnia 2018 - 22:07
  • Faktów na głównej: 20 z 35
  • Punktów za fakty: 401
  • Komentarzy: 5
  • Punktów za komentarze: 1
 
Kreskówka Rick i Morty ukazuje sposób zniszczenia mocarstwa za pomocą zmiany wartości ich waluty z "1" na "0". W rzeczywistości taki zabieg jest teoretycznie możliwy gdyż używamy pieniądza fiducjarnego, tj. takiego który sam w sobie nie ma żadnej wartości a istnieje ona jedynie dzięki zaufaniu do państwa które ją emituje.
Za bagatela 30 mld złotych planuje się budowę gigantycznego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą, które będzie odprawiać 50 mln pasażerów rocznie. Dla porównania londyńskie Heathrow ma przepustowość rzędu 72 mln pasażerów.
Numer PESEL, pierwotnie nosił nazwę MAGISTER. Został stworzony w celu gromadzenia danych osobistych i zawodowych osób z wyższym wykształceniem, będącymi potencjalnym zagrożeniem dla władz PRL. Zlecenie na ten system wydało SB w 1970 r.
Pod Mielnem, w gminie Unieście powstaje wyjątkowy projekt. Miasto na piaskach a tak hotele, apartamenty wraz z całą infrastrukturą za bagatela 5 mld złotych.
Do wytworzenia 1000 MW w elektrowni jądrowej, potrzeba 30 ton paliwa rocznie, w węglowej 4 mln ton. Atomowa jest ponad 130 000 razy wydajniejsza. 1 gram uranu to energetyczny substytut 1,5 tony węgla.
Polscy naukowcy odkryli sposób na o wiele tańsze pozyskiwanie grafenu w czystej formie. Przy okazji otrzymany surowiec jest lepszej jakości i cechuje się wyższą wytrzymałością.
Najsłynniejsza kryptowaluta do niedawna była w Polsce traktowana jako towar i płacono od niego VAT. Czy warto w to wchodzić? Zalety mogą przerodzić się w zagrożenia.
W celu uniknięcia ceł Tesla zamierza zbudować Gigafabrykę na terenie Unii. Obecnie powstający zakład w USA to największy budynek na świecie, zatrudni 6,5 tysiąca osób i będzie w stanie produkować 500 000 aut rocznie. "Dwójka" ma powstać w Europie, "Trójka" zaś na terenie Japonii.
W Polsce odżywa temat własnej, narodowej karty płatniczej. Uniezależnienie, oszczędność i prestiż to argumenty za. Wadami będzie to, że nie zapłacisz nimi nigdzie za granicą i nadal potrzebny będzie plastik Visa lub Mastercard