Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

rajmund29

Zamieszcza fakty od: 10 sierpnia 2016 - 15:58
Ostatnio: 21 kwietnia 2024 - 18:33
  • Faktów na głównej: 42 z 82
  • Punktów za fakty: 1013
  • Komentarzy: 5
  • Punktów za komentarze: 1
 
zarchiwizowany
Analiza zmian w edukacji z perspektywy wykładowcy. Co naprawdę oznacza koniec prac domowych i odchudzenie podstawy programowej? Będzie lżej dzieciom czy rodzicom? No i czy przypadkiem nie oznacza to masowego ogłupienia najcenniejszego co mamy - społeczeństwa.
Projekt CPK to nie tylko lotnisko i kolej. To stworzenie nowego megamiasta między Łodzią i Warszawą. Aglomeracja Centralnej Polski będzie mieć 5 mln mieszkańców i wepnie sie szybką koleją z Czechami, Słowacją, Węgrami, krajami bałtyckimi i Ukrainą. Razem nasz region to ponad 100 mln osób. Zatem wokół CPK powstanie nowe Zagłębie Ruhry które stanie się zagłębiem przemysłowym całej Europy.
Kraków przeżywa kryzys. Utrata połowy studentów, zadłużenie podobne do dwa razy większej Warszawy, zwolnienia w firmach i brak mieszkań.
Polskie firmy odzieżowe podbijają zagraniczne rynki. Zwłaszcza w segmencie męskiej elegancji (koszule, garnitury, portfele, buty) mamy firmy które są obecne w całe Europie. Gigantami są LPP (Reserved, Sinsay, House, Cropp, Mohito) oraz 4F które zyskały rozpoznawalność i promują polskie wyroby.
Od 50 lat chcemy zbudować pierwszą elektrownię atomową. Jak to jest, że jak ruszyliśmy z ofensywą która zbuduje amerykański, koreański i sto małych reaktorów w Polsce to wszystko się wykoleja?
Właśnie ważą się losy pomocy mieszkaniowej dla milionów Polaków. Znowu jest walka: - dać tanie kredyty, czy budować państwowe osiedla dla biednych? Tani kredyt jest szybszy do wprowadzenia i jest wygodniejszy dla państwa - wystarczy kilku urzędników, jakaś ustawa i jedziemy. Budowa wymaga pozwoleń, budowlańców, przetargów i planów. Pytanie co wybierzemy w tym roku...
Polska to najbardziej zmotoryzowany kraj Europy. Jesteśmy też liderem transportu drogowego. Mamy najwieksza flotę ciężarówek. Ogólnie co 5 towar dociera do klienta dzięki naszym firmom. Z tego powodu Polska planuje budowę aż 8200 km szybkich dróg. W tym momencie mamy ich 5000, a kolejny tysiąc jest w budowie.
Region obecnie jest bastionem Polski zarówno militarnie jak i energetycznie. Z czego żyje? Jaką znajdziemy tam pracę i co się stanie ze Szczecinem w najbliższych latach? To tutaj jest Baltic Pipe, bazy NATO, gazoport przez co obrona tego skrawka terenu jest konieczna. Poza tym region ma rozwinięty przemysł morski i jest blisko jednego z najbogatszych państw świata- Niemiec.
Polska z najmłodszego kraju w Europie w 2004 w 2050 będzie najstarszym. Średni wiek Polaka wyniesie 50 lat. Oznacza to, że emerytura z ZUS wyniesie 20% naszej ostatniej pensji, państwo się strasznie zadłuży by utrzymać emerytów a pracownicy będzie horrendralnie oskładkowani.
zarchiwizowany
Jeśli nic nie zrobimy połowa Polski będzie PUSTA Znikną szpitale, zakłady pracy i setki miast zniknie z mapy. Od 30 lat proces wymierania miasteczek przyspiesza. Czy da się coś z tym zrobić? Jak zmieni się Polska? Czy musisz się pogodzić, że Twoje rodzinne miasto zniknie?