Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

wlindant

Zamieszcza fakty od: 11 maja 2021 - 9:19
Ostatnio: 19 stycznia 2022 - 17:24
  • Faktów na głównej: 4 z 6
  • Punktów za fakty: 117
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Niejednokrotnie to właśnie dzięki temu piłkarzowi polscy kibice wpadali w zbiorowy szał radości, kiedy to zdobywał gole dla naszej reprezentacji. Jednak 108-krotny reprezentant Polski wcale nie miał w życiu z górki i to, co obserwowaliśmy na boisku, to był jedynie wierzchołek góry lodowej. Niewiele osób wie, jak dużo ten człowiek musiał wycierpieć, zanim został profesjonalnym piłkarzem i osiągnął sukces. Otóż w wieku 11 lat jego ojciec targnął się na życie matki. Kuba przez długi czas nie potrafił poradzić sobie z tym przeżyciem.
Na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła srebrny medal w konkurencji jaką jest rzut oszczepem. Przed tym sukcesem zawodniczka zmagała się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi, wliczając w to walkę z nowotworem. W najtrudniejszych chwilach pojawiały się momenty zwątpienia. Dziewczyna jednak nie poddała się i udowodniła, że pomimo tak dużych przeciwności losu wciąż można walczyć o marzenia.
Były redaktor naczelny magazynu Elle zachorował na rzadką chorobę, która spowodowała u niego niemal całościowy paraliż ciała. Bauby jednak nie załamał się i będąc sparaliżowanym napisał książkę, która stała się bestsellerem. Dokonał tego za pomocą mrugnięć oka. Otóż z czasem opatentowano specjalny alfabet, w którym każda litera była przyporządkowana do konkretnej liczby mrugnięć. W ten sposób asystentka pisarza zapisywała słowa, które "dyktował" jej chory.
Elon Musk na początku swojej kariery w firmach SpaceX i Tesla był o włos od bankructwa. Choć obecnie uchodzi za osobę kojarzoną z bogactwem i sukcesem oraz jest stawiany w szeregu z takimi osobami jak Steve Jobs czy Thomas Edison, tak w przeszłości przechodził załamanie nerwowe spowodowane w głównej mierze przez ciągłe porażki zawodowe.

1