Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

wlindant

Zamieszcza fakty od: 11 maja 2021 - 9:19
Ostatnio: 15 kwietnia 2022 - 11:22
  • Faktów na głównej: 6 z 10
  • Punktów za fakty: 176
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Niewiele osób zdaje sobie z tego, że reprezentant Polski w piłce nożnej zmagał się w przeszłości z uzależnieniem od hazardu. Na początku swojej sportowej kariery w pewnym momencie wszystkie pieniądze przeznaczał na kasyno. Ostatecznie dzięki terapii odwykowej udało mu się przezwyciężyć nałóg i ułożyć sobie życie.
Pierwsza Polka w historii, która została liderką listy WTA. Niewiele osób wie, że obecna najlepsza tenisistka świata przechodziła w swojej karierze przez chwile zniechęcenia i załamania, podczas których rozważała zakończenie kariery. Najtrudniejszym czasem dla niej był rok 2017 podczas którego zmagała się z kontuzją stawu skokowego. Dzięki pomocy psychologa zmieniło się jej nastawienie i przestała na sobie wywierać presję.
poczekalnia
Niewiele osób wie, że naukowiec nigdy nie rozwinął w pełni swoich inżynierskich skrzydeł. Wynalazca zmarł w przekonaniu, że jego najważniejsze wynalazki nigdy nie ujrzały światła dziennego. Powodem tego stanu rzeczy był fakt, że w pewnym momencie swojej kariery natrafił na impas, którego skutkiem były bardzo duże problemy finansowe. W swoich listach Serb pisał, że "jeżeli ktoś powiedziałby, że odkrył on kamień filozoficzny, nie byłby daleki od prawdy". Możemy tylko snuć domysły, jak wyglądałby świat, gdyby Tesla wprowadziłby swoje wizje w życie.
poczekalnia
29 marca Reprezentacja Polski w piłce nożnej zwyciężyła finał baraży, pokonując reprezentację Szwecji 2:0. Był to pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera Czesława Michniewicza o tak wielkiej randze (kilka dni wcześniej kadra zagrała towarzyski mecz przeciwko drużynie Szkocji). Autorem pierwszego gola był Robert Lewandowski. Drugiego strzelił Piotr Zieliński. Tym samym nasza reprezentacja zapewniła sobie udział w finałach Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze w grudniu tego roku.
Niejednokrotnie to właśnie dzięki temu piłkarzowi polscy kibice wpadali w zbiorowy szał radości, kiedy to zdobywał gole dla naszej reprezentacji. Jednak 108-krotny reprezentant Polski wcale nie miał w życiu z górki i to, co obserwowaliśmy na boisku, to był jedynie wierzchołek góry lodowej. Niewiele osób wie, jak dużo ten człowiek musiał wycierpieć, zanim został profesjonalnym piłkarzem i osiągnął sukces. Otóż w wieku 11 lat jego ojciec targnął się na życie matki. Kuba przez długi czas nie potrafił poradzić sobie z tym przeżyciem.
Na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła srebrny medal w konkurencji jaką jest rzut oszczepem. Przed tym sukcesem zawodniczka zmagała się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi, wliczając w to walkę z nowotworem. W najtrudniejszych chwilach pojawiały się momenty zwątpienia. Dziewczyna jednak nie poddała się i udowodniła, że pomimo tak dużych przeciwności losu wciąż można walczyć o marzenia.
Były redaktor naczelny magazynu Elle zachorował na rzadką chorobę, która spowodowała u niego niemal całościowy paraliż ciała. Bauby jednak nie załamał się i będąc sparaliżowanym napisał książkę, która stała się bestsellerem. Dokonał tego za pomocą mrugnięć oka. Otóż z czasem opatentowano specjalny alfabet, w którym każda litera była przyporządkowana do konkretnej liczby mrugnięć. W ten sposób asystentka pisarza zapisywała słowa, które "dyktował" jej chory.
Elon Musk na początku swojej kariery w firmach SpaceX i Tesla był o włos od bankructwa. Choć obecnie uchodzi za osobę kojarzoną z bogactwem i sukcesem oraz jest stawiany w szeregu z takimi osobami jak Steve Jobs czy Thomas Edison, tak w przeszłości przechodził załamanie nerwowe spowodowane w głównej mierze przez ciągłe porażki zawodowe.

1