Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Polscy konstruktorzy już w 1957 roku wystrzelili pierwszą doświadczalną rakietę...

Polscy konstruktorzy już w 1957 roku wystrzelili pierwszą doświadczalną rakietę... – Polscy konstruktorzy już w 1957 roku wystrzelili pierwszą doświadczalną rakietę meteorologiczną.
 W kolejnych latach zespół pod kierownictwem Jacka Walczewskiego budował coraz doskonalsze rakiety,
 aż w 1970 roku odpalona z nadmorskiego poligonu w Ustce polska rakieta Meteor II K wzbiła się na
 90 kilometrów, zbliżając do granicy kosmosu. Mimo że polskie konstrukcje były technicznie gotowe do lotu w kosmos, to plan upadł ze względu na decyzje ZSRR.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…

Więcej faktów

W amerykańskim stanie Ohio znajduje się niezwykła starożytna budowla zwana Kopcem Węża. Struktura ma ponad 400 metrów długości i została wykonana z głazów, które następnie przykryto ziemią. Przeznaczenie oraz pochodzenie tajemniczego Kopca do dziś pozostaje niewyjaśnione. Naukowcy najczęściej autorstwo budowli przypisują Indianom z kultury Adena, zamieszkującym te tereny w latach 1000-200 p.n.e. Okazuje się jednak, że Kopiec Węża ma zaskakujące powiązania astronomiczne - został zorientowany w kierunku Słońca w czasie przesilenia letniego i zimowego oraz względem układu gwiazd z gwiazdozbioru Smoka z 3000 r.p.n.e. Budowla została stworzona w taki sposób, że dobrze widać ją jedynie z nieba.