Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Airbus A321LR zaczął latać przez Atlantyk. Na razie w barwach linii La Compagnie..

Airbus A321LR zaczął latać przez Atlantyk. Na razie w barwach linii La Compagnie.. – Airbus A321LR zaczął latać przez Atlantyk.
Na razie w barwach linii La Compagnie i Air Transat. Gdy te samoloty zaczną być używane na tej trasie przez tanie linie lotnicze, można się spodziewać spadku cen biletów.

Trzeba tu wyjaśnić, że odrzutowce najpopularniejszego segmentu wielkości, czyli te średnie - Boeing 737 i Airbus A319/A320/A321 - należą jednocześnie do najbardziej oszczędnych. Ich najnowsze generacje zużywają mniej niż 2 l/100 km na jedno miejsce, i to na długiej trasie (większe samoloty na tej samej trasie zwykle wypadają gorzej). M.in. dlatego używają ich tanie linie lotnicze.

A gdyby tanie linie użyły tych średnich samolotów do lotów przez Atlantyk? Byłaby to rewolucja - oznaczałoby to i spadek faktycznych kosztów, i wzrost konkurencji na rynku. Primera Air próbowała to robić - zbankrutowała jesienią. Wow Air działał z sukcesem przez kilka lat, oferując bardzo tanie loty (często nie do znalezienia przez internetowe porównywarki cen), ale padł w marcu. Norwegian stosował to rozwiązanie do marca, gdy wszystkie jego Boeingi 737 MAX zostały uziemione. Ale teraz dostawy Airbusa A321LR zaczynają się rozkręcać. To właśnie ten samolot - średniej wielkości, oszczędny, ale z odpowiednio dużym zasięgiem - może pomóc tanim liniom zdobyć Atlantyk.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…