Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Za pierwszy klub piłkarski na świecie oficjalnie, również przez FIFA, uznawany jest...

Za pierwszy klub piłkarski na świecie oficjalnie, również przez FIFA, uznawany jest Sheffield F.C., założony w 1857 roku.
 Był to jednak wówczas zespół amatorski. Najstarszym profesjonalnym klubem piłkarskim jest założony w 1862 roku Notts County, grający obecnie w 5. lidze angielskiej.

 To właśnie od tego zespołu szerzej znany Juventus Turyn zapożyczył w 1903 roku charakterystyczne stroje w czarno-białe pasy. Początkowo Juventus grał w różowych koszulkach z czarnymi krawatami. Wyrabiał je ojciec jednego
 z piłkarzy. Ciągłe pranie koszulek spowodowało jednak, że mocno wyblakły, więc klub zwrócił się z pytaniem do jednego ze swoich piłkarzy, Anglika Johna Savage'a, czy przypadkiem nie zna kogoś w Anglii, kto mógłby dostarczyć koszulki bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Savage miał znajomego w Nottingham, który był fanem Notts County
 i wysłał do Włoch paczkę z czarno-białymi koszulkami.

8 września 2011 roku, z okazji otwarcia nowego stadionu, Juventus zaprosił Notts County do rozegrania towarzyskiego meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…