Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Po prawie 30 latach budowy metra w Omsku zapadła ostateczna decyzja: miasto

Po prawie 30 latach budowy metra w Omsku zapadła ostateczna decyzja: miasto to będzie bodaj jedyną metropolią na świecie, gdzie kolej podziemna ma tylko jedną stację.
Początkowo miało być ich nawet kilka, a zakończenie rozpoczętej w 1992 r. inwestycji planowano na rok 2008. Coś jednak nie wyszło, więc solennie obiecano, że pociągi ruszą w roku 2010. Potem miało to nastąpić w r. 2012. Później w 2015, a następnie w 2016.
Niestety mimo niewątpliwych postępów w pracach, pociągi wciąż nie mogły ruszyć. Prawdopodobnie dlatego, że wybudowana stacja „Biblioteka im. Puszkina”, która już od dawna cieszy mieszkańców miasta, jest jak dotąd stacją jedyną. A jak wiadomo, pociągi powinny jeździć nie tylko skądś, ale i dokądś... 
I już tylko w tym celu podjęto próbę wykończenia jeszcze jednej stacji - „Zariecznej”. Jednak z niezrozumiałych przyczyn w mijającym tygodniu zapadła decyzja o zamrożeniu tego ambitnego i tak potrzebnego miastu projektu. 
Ale nie ma co dramatyzować - lepszy rydz niż nic, a nawet jedna stacja metra z eleganckim przejściem podziemnym i tak dodaje miastu metropolitarnego szyku... No i schemat linii jest łatwy do zapamiętania. Mapa Omskiego metra
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…