Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

W piątek, 5 maja 2023 r., w Zamościu odbędzie się kolejny protest mieszkańców...

W piątek, 5 maja 2023 r., w Zamościu odbędzie się kolejny protest mieszkańców związany ze śmiercią 16-letniego Eryka Romanowskiego. Chodzi o głośną sprawę, jaka miała miejsce 28 lutego przed godz. 16 na osiedlu Planty. Dokładnie w pobliżu ulicy Piłsudskiego wracający ze szkoły chłopak został zaatakowany przez czwórkę nastolatków, był bity pięściami i kopany. Napastnicy katowali go do czasu, kiedy przestał się ruszać, po czym uciekli. Życia Eryka nie udało się uratować.

Przed kilkoma dniami 16-letnia Gabriela P. i jeden z jej rówieśników odzyskali wolność. Decyzję taką podjął Sąd Okręgowy w Zamościu rozpatrując zażalenia, jakie złożyli adwokaci reprezentujący nastolatków. Przychylił się do wniosków zmieniając rodzaj środków zapobiegawczych z umieszczenia w zamkniętym schronisku dla nieletnich na dozór kuratora.

Wywołało to ogromne oburzenie wśród mieszkańców. W związku z tym zapadła decyzja o zorganizowaniu protestu w tej sprawie. Jak wyjaśnia partner matki 16-letniego Eryka, jest on skierowany głównie do rodziców, jednak każdy będzie mile widziany. Wszyscy mają się zebrać o godz. 17 w miejscu, gdzie 16-latek stracił życie.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…