Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

wszystkoousa

Zamieszcza fakty od: 22 października 2015 - 13:40
Ostatnio: 6 listopada 2022 - 0:05
  • Faktów na głównej: 50 z 70
  • Punktów za fakty: 1100
  • Komentarzy: 4
  • Punktów za komentarze: 0
 
W filmie "Interstellar" Christophera Nolana ludzkość musi szukać innej planety do życia, ponieważ na ich obecnej, czyli Ziemi, nie da się już żyć ze względu na susze i wszechobecny pył. Taka katastrofa klimatyczna była inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w latach 30. XX wieku na Wielkich Równinach w USA. Burze pyłowe dostawały się do domów, ale również do płuc zwierząt i ludzi powodując śmierć. Tysiące mieszkańców Wielkich Równin musiało uciekać z tych terenów, co generowało inne problemy społeczne.
Pasy HOV mają zredukować korki, jednakże Amerykanie na różne sposoby próbują obejść tą zasadę między innymi tworząc "sztucznych pasażerów"
...dotarli w roku 1609 wraz z kapitanem Johnem Smithem. W roku 1619, kiedy to w osadzie Jamestown miały odbyć się wybory do zgromadzenia ustawodawczego, Polacy postanowili przerwać prace w ramach strajku, gdyż nie mieli prawa głosu. Strajk udało się wygrać. Tym samym był to pierwszy strajk robotniczy w historii amerykańskiego kontynentu.
Rozpoczął jego budowę Korczak Ziółkowski - Amerykanin polskiego pochodzenia. Teraz dzieło kontynuują jego potomkowie. Pomnik ma wysokość 172 metrów i długości 195 metrów.
zarchiwizowany
Jak w czasie zmieniał się udział poszczególnych partii.
zarchiwizowany
Amisze to sekta w USA, która nadal żyje tak jak w czasach XIX wieku, czyli bez prądu, autobusów, czy choćby rowerów.
To choroba krwi, w której występują znaczne ilości methemoglobiny, zamiast zwykłej hemoglobiny. Skutkuje to niebieskim kolorem skóry.
zarchiwizowany
brytyjsko-polski historyk angielsko-walijskiego pochodzenia, profesor Uniwersytetu Londyńskiego, uważa, że do rozwinięcia się Baseballa przyczynili się Polacy, którzy w Jamestown rozgrywali mecze w Palanta.
Johny White`s Sports Pub to jedyny bar, który przez cały czas był otwarty, kiedy w Nowy Orlean uderzał huragan Katrina. Właściciel nie miał nawet zamontowanych zamków do drzwi, bo po co, skoro nie zamierzał ich nigdy używać.
Aktualnie, czyli w 2021 roku rozpatrywane są wnioski o zieloną kartę z 1997 roku.