Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Rolex nie był pierwotnie szwajcarską firmą. Firma została założona w 1905...

Rolex nie był pierwotnie szwajcarską firmą. Firma została założona w 1905 roku w Londynie przez Hansa Wilsdorfa i jego szwagra Alfreda Davisa. Wbrew powszechnej opinii Hans Wilsdorf nie był Szwajcarem, tylko Niemcem. Nie był też zegarmistrzem, ale miał świetne wyczucie do tego, czego potrzebują konsumenci.

 Początkowo firma nazywała się Wilsdorf & Davis i nie produkowała swoich mechanizmów. Importowali do Wielkiej Brytanii szwajcarskie mechanizmy Hermanna Aeglera i wkładali je do dobrze wykonanych kopert również zrobionych przez inne fabryki. Wyroby te dostarczali jako podwykonawcy do wielu angielskich jubilerów, którzy firmowali je swoim nazwiskiem, a jedynym znakiem była inskrypcja wewnątrz mechanizmu z literami W&D.

 Dopiero w 1908 roku Wilsdorf i Hickman zarejestrowali znak towarowy „Rolex” w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii. W 1912 przenieśli siedzibę z Wielkiej Brytanii do Szwajcarii, co znacząco podniosło cenę ich produktów. W 1915 roku zarejestrowali firmę Rolex, która po kilku niewielkich zmianach oficjalnie przyjęła nazwę Rolex SA, obowiązującą do dziś.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…