Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Chiński niszczyciel rakietowy Guangzhou zatonął w 1978 roku w wyniku eksplozji...

Chiński niszczyciel rakietowy Guangzhou zatonął w 1978 roku w wyniku eksplozji. Na pokładzie śmierć poniosło 134 członków załogi, a rany odniosło 28 osób.

Po prawie półrocznym śledztwie ujawniono, że eksplozja została spowodowana przez porucznika Lai Sanyanga, który pracował w zbrojowni. Lai związał się z kobietą, zanim wstąpił do marynarki wojennej, ale zerwał z nią po tym, jak został oficerem. Dziewczyna nie mogła sobie z tym poradzić i popełniła samobójstwo. Departament Polityczny oddziału zdecydował, że Lai powinien zostać zwolniony i zdemobilizowany. Ale Lai błagał swoich przełożonych, aby tego nie robili, ponieważ będzie zmuszony wrócić do rodzinnego miasta, a tam stał się znienawidzony z powodu samobójstwa byłej dziewczyny.

Po zwolnieniu Lai Sanyanga jednostka nie zdemobilizowała go od razu. Lai był odpowiedzialny za miny morskie, bomby głębinowe, broń podwodną i trzymał klucz do zbrojowni. Po zwolnieniu Lai ukrył się w składzie amunicji i zdetonował bomby głębinowe, zatapiając okręt. Nie jest do końca jasne, w jaki sposób to zrobił. Albo majstrował przy mechanizmie ładunku, albo wywiercił dziurę w kadłubie statku, co spowodowało, że woda wdarła się do środka
 i zdetonowała bomby głębinowe.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…