Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

TheHaliko

Zamieszcza fakty od: 20 lutego 2013 - 21:27
Ostatnio: 16 lutego 2014 - 8:54
O sobie:

lubie dżem

  • Faktów na głównej: 192 z 270
  • Punktów za fakty: 10542
  • Komentarzy: 19
  • Punktów za komentarze: -7
 
Malowniczy zakątek. Prawdziwy raj na ziemi. Coś co pozwoli oderwać się skutecznie od problemów i zapomnieć o końcu świata. Tak najkrócej można opisać ten największy na Oceanie Indyjskim atol Diego Garcia. Niedostępny dla turystów, oddany jest pod cele militarne. Obecnie stacjonują tu między innymi wojska amerykańskie i brytyjskie, gdyż to właśnie tu w latach 50-tych powstała największa amerykańska baza wojskowa. Jednakże nie cały atol należy do nich, także z powodzeniem znalazłoby się tu miejsce dla spragnionych:
ciepła, zieleni i odprężenia turystów.
Nazwiska jak wiadomo powstały w większości od wykonywanych zawodów. Najczęściej spotykane nazwiska na świecie to: Smith (Wielka Brytania, USA), Kovac, Kovacevic (kraje bałkańskie), Ferreiro (Portugalia), Ferrer, Herreira (Hiszpania), Kuzniec, Kuzniecov (Rosja), Fieraru (Rumunia), Kovac (Słowacja), Demirci (Turcja), Koval, Kovaljenko (Ukraina), Kovacs (Węgry). Wszystkie są odpowiednikami polskiego Kowalskiego, Kowala i Kowalczyka, również jednych
z najczęściej występujących nazwisk w Polsce.
W Turcji nietrzeźwych kierowców wywozi się 30 km od miejsca zamieszkania. Muszą wrócić do domu piechotą. Pod groźba kary więzienia zabrania się im wtedy korzystania z komunikacji publicznej.
Najmniejsze miasto w Polsce to Wyśmierzyce w woj. mazowieckim, którego liczbę mieszkańców szacuje się
na ok. 916. Dla porównania Kozy, największa pod względem ludności wieś Polski, liczy ok. 12 000 mieszkańców.
Według badaczy życia Leonarda da Vinci istnieje sporo poszlak, że był on homoseksualistą. Jednym z kochanków miał być jego uczeń, Giacomo Caprotti, który dzięki swojej urodzie był wykorzystywany przez mistrza jako model. Nie inaczej miało być
z portretem Mony Lisy - według badaczy można przypuszczać, że twarz Mony Lisy
ma rysy Caprottiego.
Belgijska poczta wprowadziła czekoladowe znaczki.
Do sprzedaży trafiło ich pół miliona. Seria pięciu o różnych wzorach kosztuje ponad 6 euro. Przód znaczków pachnie czekoladą, a zlizując klej z tyłu poczujemy jej smak.
Lizzie Velasquez od urodzenia cierpi
na bardzo rzadką chorobę (dotknęła
ona tylko trzech osób na świecie).Mimo że codziennie zjada ok. 5000 kalorii, jej waga
nigdy nie przekroczyła 27 kg. Velasquez nie ma
w swoim ciele ani grama tkanki tłuszczowej.