Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

alfonsowski12

Zamieszcza fakty od: 29 grudnia 2013 - 23:10
Ostatnio: 30 grudnia 2016 - 13:01
O sobie:

grażyna0700
filipiak69

  • Faktów na głównej: 33 z 44
  • Punktów za fakty: 1403
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
Posągi z brązu powstają inaczej niż te z kamienia czy z drewna. Nie rzeźbi się ich w bryle, ale tworzy za pomocą różnych technik odlewniczych. Jedną z takich technik jest tak zwana metoda wosku traconego, która opracowana została co najmniej 4 500 lat temu, i która stosowana jest do dzisiaj. Na czym dokładnie ona polega, można dowiedzieć się z powyższej, bardzo efektownej animacji poklatkowej, która pokazuje szczegółową rekonstrukcję głowy z popiersia cesarza rzymskiego Hadriana wykonanego w II wieku n.e. i znajdującego się w zbiorach Muzeum Izraela w Jerozolimie.
Na początku XIX wieku, czyli w okresie trwającej już na dobre rewolucji przemysłowej, ludzie interesowali się nowinkami technologicznymi niemal tak samo jak dzisiaj. Jednym z przejawów tego zainteresowania był popyt na różne niekonwencjonalne akcesoria do samoobrony, które z dzisiejszej perspektywy wyglądają niczym gadżety z arsenału Jamesa Bonda. Do najciekawszych tego rodzaju akcesoriów z całą pewnością należą pochodzące z tamtego okresu pierścionki z funkcją rewolweru. Po raz pierwszy ukazały się one we Francji i sprzedawane były w wersji damskiej oraz męskiej. Dla kobiet dostępny był model Femme Fatale, a dla mężczyzn – nieco większy Le Petit Protector
Wydana w 2011 roku gra przeglądarkowa Japan World Cup 3 to prawdopodobnie jedna z najdziwniejszych i najbardziej nonsensownych gier komputerowych, jakie kiedykolwiek powstały. Jej zasady są proste – gracz obstawia generowane komputerowo wyścigi konne. Nazwa „wyścigi konne” jest tu jednak tylko umowna, ponieważ dżokeje ścigają się w tej grze nie tylko na koniach, natomiast to co dzieje się podczas wyścigów daleko wykracza poza tradycyjne ramy tej dyscypliny, jak również przekracza wszelkie granice absurdu. Akcja po prostu wymyka się opisowi, dlatego najlepiej zobaczyć to na własne oczy. Powyżej filmik ukazujący przebieg gry. Warto przy tym dodać, że sekwencje tych wyścigów cieszą się w pewnych kręgach tak dużą popularnością, że powstała nawet ich składanka na DVD, którą można kupić w sklepie Amazon.
Francisco Tárrega (1852 – 1909) był hiszpańskim wirtuozem gitary i jednym z najbardziej znaczących autorów kompozycji na ten instrument. Pozostawił po sobie wiele pięknych utworów, jednakże do powszechnej świadomości przebił się właściwie tylko jeden z nich. W dodatku nie cały, a zaledwie jego kilkusekundowy fragment. Chodzi mianowicie o kilka fraz z utworu Gran Vals pochodzącego z 1902 roku. Otóż w 1993 r. dwaj dyrektorzy koncernu Nokia, Anssi Vanjoki i Lauri Kivinen, zdecydowali, że ten oto urywek będzie odtąd flagową melodyjką w telefonach Nokii i rok później pojawił się on po raz pierwszy w modelu 2110. Fragment ów zaczyna się w 12 sekundzie poniższego nagrania.
It’s a Bird to fantastycznie dziwaczny film krótkometrażowy z 1930 roku opowiadający o pracowniku złomowiska i jego ptaku żywiącym się metalem. Do ożywienia ptaka została użyta w imponujący jak na tamte czasy sposób animacja poklatkowa. Imponująca jest również wyobraźnia twórców filmu, ponieważ nie dość, że ptak pałaszuje metal, to jeszcze składa jajo, z którego wykluwa się… O tym, co się wykluwa, można się dowiedzieć, oglądając poniższy fragment tego niezwykłego dzieła.