Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

marmaris

Zamieszcza fakty od: 1 maja 2013 - 14:44
Ostatnio: 28 sierpnia 2013 - 23:39
  • Faktów na głównej: 20 z 29
  • Punktów za fakty: 1393
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
W Koluszkach znajduje się, jedyny w Polsce, Wydział Niedoręczalnych Przesyłek Poczty Polskiej. Gromadzone są tu przesyłki, których z różnych powodów nie można doręczyć adresatowi, ani też zwrócić nadawcy. Przesyłki przechowywane są przez okres ok. 13 miesięcy, a następnie wystawiane na aukcję. W jej czasie (organizowanej raz na kwartał) sprzedawanych jest kilka tysięcy różnych artykułów.
Typowa kawa kupowana w kawiarniach typu CoffeeHeaven, czy Starbucks ma od 200 do 300 kcal. 
Jednak zamawiając w Starbucks, Dark Berry Mocca Frappuccino należy liczyć się z przyjęciem 561 kcal - to więcej niż ma McRoyal - najbardziej kaloryczny hamburger w McDonaldzie. 
Gdy do tego dodać cukier, można już zapomnieć o obiedzie. 
Nawet jednak ta typowa kawa mająca 300 kcal, ma ich tylko o połowę mniej niż sławny Big Mac (ok. 500 kcal).

Miłośników diet jednak uspokajamy, zwykła, nieposłodzona, czarna kawa, ma tylko dwie kilokalorie.
Podczas Igrzysk Olimpijskich w St.Louis (1904 r.), reprezentant USA, lekkoatleta, Frederick "Fred" Lorz, w czasie biegu maratońskiego zszedł z trasy po 15 km i samochodem wyprzedził rywali. 
Po czym wysiadł przed biegnącym Thomasem Hicksem, i jako pierwszy wbiegł na stadion i przekroczył linię mety. Lorz odebrał złoty medal, lecz gdy wszystko się wydało, zdyskwalifikowano go dożywotnio i oddano medal Thomasowi Hicksowi. Lorz tłumaczył się, że zrobił to dla żartu, jednak nikogo to tłumaczenie nie przekonało, zwłaszcza, że nie przyznał się z własnej woli.