Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

serek2731

Zamieszcza fakty od: 12 lutego 2015 - 22:18
Ostatnio: 24 czerwca 2017 - 12:12
  • Faktów na głównej: 33 z 79
  • Punktów za fakty: 1921
  • Komentarzy: 10
  • Punktów za komentarze: -2
 
W grudniu 1941 roku Hiszpania domagała się od III Rzeszy uwolnienia z więzień – W grudniu 1941 roku Hiszpania domagała się od III Rzeszy uwolnienia z więzień i obozów koncentracyjnych wszystkich sefardyjskich Żydów, oraz zaniechała prześladowań wyznawców religii objawionych. Błękitna dywizja, wysłana na pomoc III Rzeszy uratowało około 700 Żydów z rąk nazistów, a relacje były przekazywane generałowi Franco.  W tym czasie Hiszpańska dyplomacja starała się ułatwić ucieczkę Żydom, przykładowo dyplomata hiszpański na Węgrzech, załatwił 1600 wiz tranzytowych do Szwajcarii, hiszpańskie konsulaty i ambasady wydawały setki wiz dla Żydów, za co Światowy Kongres Żydów podziękował Hiszpańskim władzom w 1944r. Profesor Haim Arni z Uniwersytetu Hebrajskiego ocenił że dzięki Generałowi Franco komór gazowych uniknęło 40 tys. Żydów. Z kolei rabin Chaim Lipschitz ocenia liczbę uratowanych na 60 tyś.
zarchiwizowany
74 kata temu, 9 marca 1943 roku, Adolf Hitler całkowicie zalegalizował aborcję – 74 kata temu, 9 marca 1943 roku, Adolf Hitler całkowicie zalegalizował aborcję dla Polskich kobiet. W samych Niemczech pozwalano przeprowadzać aborcję tylko upośledzonych dzieci , gdyż uważano takie za ,,pasożyty”. Samych Polaków – czyli Słowian – również uważano za ,,pasożyty” , oraz ,,podludzi”, a zezwolenie na nieograniczoną aborcję miało przyśpieszyć wytępienie tej ,,niższej rasy”. Adolf Hitler podsumował to tak:

,,Osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych”.
Podczas II wojny światowej zdarzały się przypadki ucieczek Żydów z Polskich – Podczas II wojny światowej zdarzały się przypadki ucieczek Żydów z polskich terenów okupowanych przez Niemców do ZSRR. Tacy uciekinierzy byli w Związku Radzieckim aresztowani i wysyłani do obozów pracy, ponieważ oskarżano Żydów o... kolaborację z gestapo.