Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Janusz Korwin–Mikke (ur. 1942 r.), jedna z najbarwniejszych i najbardziej

Janusz Korwin–Mikke (ur. 1942 r.), jedna z najbarwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki, od 1989 r. startował już w 23 różnych wyborach. Ten czy inny mandat udało mu się wywalczyć jednak tylko dwa razy: w wyborach do Sejmu w 1991 r. (po czym wsławił się rozpętaniem tzw. afery lustracyjnej) i do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. Funkcję europosła przestał pełnić na własne życzenie w marcu 2018 r., na rok przed upłynięciem kadencji. 76-letni polityk w dalszym ciągu nie myśli jednak o zakończeniu kariery, a decyzji tej w żaden sposób nie zmieniły kolejne porażki w ostatniej elekcji samorządowej na stanowisko prezydenta i/lub radnego, w której zebrał łącznie nieco ponad 13 tysięcy głosów.

Z uwagi na swoje mało imponujące doświadczenie oraz wrodzoną bezkompromisowość, z racji której niejako przyjęło się oczekiwać, że do kolejnych wyborów Janusz Korwin–Mikke wystartuje z ramienia kompletnie innego ugrupowania niż jeszcze parę lat wcześniej, polityk ten przez większość partii i mediów głównego nurtu traktowany
jest raczej w charakterze niegroźnego klauna aniżeli poważnego pretendenta w rywalizacji do władzę. Wybory z 2015 r. pokazały jednak, iż zaprzysięgłego przeciwnika socjalizmu w każdej postaci w żadnym wypadku nie należy lekceważyć — partia KORWiN (dzisiaj Wolność) zdobyła w nich 4,76% głosów, ocierając się o próg wyborczy i dając się wyprzedzić PSL jedynie na odległość 0,37 punkta procentowego.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…