Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Jeden z dwóch wagonów restauracyjnych Deutsche Bahn specjalnie przystosowanych...

Jeden z dwóch wagonów restauracyjnych Deutsche Bahn specjalnie przystosowanych do obsługi cateringowej zapewnianej przez sieć fast foodów McDonald's. W użyciu od roku 1993 do roku 1995 w pociągach InterCity relacji Hamburg - Berchtesgarten.

McTrain - jak bywa nieoficjalnie nazywany - miał swój początek w 1992 r. Właśnie wtedy Deutsche Bundesbahn postanowiły sprawdzić, jak będzie radził sobie catering McDonald's na trasach długodystansowych. W tym celu sieć restauracji wyremontowała dwa wagony restauracyjne tak, aby były dostosowane do jej potrzeb. Zainstalowano w nich frytkownice, ekspresy do kawy, dystrybutory z napojami gazowanymi czy podgrzewacze wody. Całe zaplecze kuchenne miało zajmować ponad połowę wagonu.
Pasażerowie pierwszej i drugiej klasy mogli składać zamówienia u kelnerów przechodzących przez wagony lub bezpośrednio w wagonie restauracyjnym, który oferował 27 miejsc siedzących oraz osiem stojących.

Pomimo popularności restauracji McDonald's, wagon McTrain nie radził sobie za dobrze. Nie wszystkim odpowiadało "śmieciowe żarcie" i liczba składanych zamówień była o wiele mniejsza niż zakładano. Wagon McDonald's pobierał dwa razy więcej prądu niż inne wagony restauracyjne, poza tym kwestie logistyki i zaopatrzenia były koszmarnie trudne.
DB porzuciło McTrain w 1995 roku.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…