Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MG78

Zamieszcza fakty od: 26 października 2017 - 18:09
Ostatnio: 15 października 2020 - 20:19
  • Faktów na głównej: 21 z 27
  • Punktów za fakty: 374
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
 
Philly cheesesteak została wymyślona w 1930 roku w Filadelfii przez sprzedawców hot dogów - dwóch braci włoskiego pochodzenia Pata i Harryego Olivieri. Co ciekawe słynna kanapka początkowo nie nosiła takiej nazwy, bo w swoim składzie nie miała sera. Ten został dodany później przez jednego z kucharzy pracujących dla braci i ich restauracji - Pat’s King of Steaks, która od założenia w 1933 roku mieści się w tym samym miejscu.
Tortilla de patatas, czyli tortilla z ziemniakami to prosty hiszpański omlet z ziemniakami i cebulą. Danie jest popularne na całym Półwyspie Iberyjskim oraz w Ameryce Południowej, gdzie dla podkreślenia pochodzenia dania (w stosunku do innych tortilli, które pochodzą z Ameryki Południowej) nazywane bywa Tortilla Española. Tortilla de patatas jedzona jest na śniadania lub jako dodatek do obiadu i kolacji. Czasem z bułką podawana jest też jako tapas.
Czosndog to połączeniem hot-doga oraz bagietki czosnkowej z dużą ilością sera. Czosndog stał się hitem sieci w czerwcu 2020 roku, kiedy jeden z użytkowników portalu Wykop opublikował zdjęcie czosndoga, które zebrało ponad 2000 pozytywnych reakcji. Setki użytkowników portalu zaczęło przygotowywać i publikować zdjęcia własnych czosndogów. Czosndog z czasem stał się tematem artykułów i newsów również poza portalem.