Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

MechanicznyJan

Zamieszcza fakty od: 7 października 2013 - 18:34
Ostatnio: 18 grudnia 2013 - 17:35
  • Faktów na głównej: 12 z 12
  • Punktów za fakty: 1249
  • Komentarzy: 22
  • Punktów za komentarze: 42
 
[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
17 grudnia 2013 o 21:01

Na tej liście widze samych Niemców. Nie wiem po co ten fakt, tym bardziej, że ślązacy to nigdy nie był i nie będzie naród. To że Śląsk przez długi czas był niemiecki nie czyni ze ślązaków narodu. Równie dobrze mieszkańcy woj. Zachodniopomorskiego mogliby ubiegać się o autonomię i mówić, że są Pomorzanami. Mają takie same podstawy, a nawet większe, bo Pomorze zachodnie było samodzielne, później niemieckie, a polskie jest od niedawna.

[fakt]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
13 grudnia 2013 o 13:00

Na Litwie działa klub polonijny Polonia Wilno, grający w tamtejszej 2 klasie rozgrywkowej, a na Ukrainie funkcjonuje Pogoń Lwów. Niestety drużyny te tak jak cała polonia nie są wspierane przez polskie państwo, a szkoda. Pogoń Lwów wielokrotnie rozgrywał w Polsce mecze towarzyskie z polskimi drużynami.

[fakt]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
7 grudnia 2013 o 11:22

Oho widze kolejne popularne słowo - ciemnogród. Faktycznie jak ktoś nie zgadza się z waszym środowiskiem to jest ciemny i zacofany i wogóle żyje w średniowieczu. Typowe. A gdzie ja pisałem o religii homoseksualnej? Mówiłem a ateistach ale widocznie nawet nie chciało ci się nawet przeczytać mojego postu, bo cały czas piszesz to samo. Wyrwane z kontekstu cytaty i nieudolna próba udowodnienia mi błędu. Co do kościoła to nigdzie nie napisałem, że pedofilia to dla mnie drobnostka, nigdzie nawet nie napisałem, że popieram działania księży. Ale co z tego skoro ty i tak musisz zakładać, że ich popieram, bo nie popieram homoseksualizmu. To takie typowe wasze myślenie. Albo jesteś z nami albo przeciwko nam. Aha i nie narzucam nikomu mojej religii ale tego też nie potrafisz zrozumieć. Jeśli chcesz zobaczyć państwo wyznaniowe to pojedź na Bliski Wschód i tam głoś swoje idee tolerancji. Polska nikomu nie narzuca religii i ja też tego nie robie ale nie godze się z obrażaniem mojego wyznania. Czy ja ci każe chodzić do kościoła i słuchać znienawidzonego księdza? Nie. Ale ty założyłeś że to robie żeby mieć jakiekolwiek argumenty przeciwko mnie. Twoje rozumowanie jest śmieszne. Żyjesz w kraju w większości katolickim i pogódź się z tym. Mało tego ciesz się, że ten kraj jest katolicki i wychowany w wierze i moralności chrześcijańskiej, bo gdyby był muzułmański to byś tu nie pisał. To jest ta moralność chrześcijańska, której według ciebie nie ma. My dopuszczamy możliwość wypowiedzi na każdy temat i jeśli masz inne zdanie prosze bardzo możesz je podać. I dlaczego sądzisz, że jestem nietolerancyjny? Bo nie popieram gejów i ich pomysłów? To już nie jest tolerancja tylko akceptacja i pełne poparcie, ale to kolejne rzeczy które mylicie. Napisałem ci już co to jest tolerancja i nie będe się powtarzał. A dyskusja z tobą jest bezcelowa bo cały czas tylko mnie atakujesz. Nie próbujesz zrozumieć mojego stanowiska, wogóle nie dopuszczasz myśli, że możesz nie mieć racji. Do tego wymyślasz różne rzeczy których nie napisałem (pedofilia to dla mnie drobnostka). Nie chce więcej tracić na ciebie czasu bo mam ciekawsze zajęcia, znasz moje stanowisko, możesz pisać co chcesz ja nie zmienie poglądów tym bardziej po tym co tu przeczytałem. Cały czas piszesz, że ja się denerwuje i jestem zakłamany i obłudny. Poczytaj swoje komentarze i zastanów się czy nie są przepełnione nienawiścią. Czy pisanie w takim stylu, i mówienie że to ja kogoś nienawidze nie jest zakłamaniem? Robisz dokładnie to o co mnie oskarżasz tyle tylko, że ty nienawidzisz religii. Tak więc skończmy tą dyskusję bo to nie ma sensu, a jeśli będziesz chciał coś odpisać i podyskutować normalnie to zrób to bez agresji i wyssanych z palca przypuszczeń. Jeśli twoje komentarze będą zawierały jakieś merytoryczne przesłanie to chętnie podyskutuje ale jak na razie to tylko ciągłe ataki i oskarżenia, a na takie rzeczy dłużej odpowiadać nie będę.

[fakt]
Ocena: 3 (Głosów: 5) | raportuj
6 grudnia 2013 o 23:34

Jeśli ktoś tu czegoś nie rozumie to jesteś to ty. Wiem, że miałem ci nie odpisywać ale mi sie nudzi więc może znajde troche czasu. Po pierwsze Polska jest państwem demokratycznym, a demokracja polega na tym, że większość decyduje jakie są prawa. Większość wychowana jest w kulturze katolickiej, której krzyż jest symbolem i skoro nie widzą problemu w wieszaniu go w miejscach publicznych to ateistyczna mniejszość nie ma prawa go ściągać. Piszesz, że ja kipie nienawiścią ale przeczytaj swoje komentarze i powiedz czy w nich nie ma nienawiści do wszystkiego co związane z religią. I naprawdę uważasz, że to ja mam się dostosować do homoseksualistów? Na jakiej podstawie? To oni stanowią mniejszość i to oni mają przestrzegać naszych reguł. Co jeszcze zauważyłem to nienawiść do symboli religijnych. To ma być tolerancja? Geje na ulicy tak, ale krzyż już nie? Szczerze nie rozumiem jak można być tak zakłamanym i kipiącym nienawiścią człowiekiem i do tego wmawiać komuś innemu, że to on jest tym złym. Wbrew temu co piszesz ja jestem tolerancyjny bo nie wytykam palcem ludzi innej rasy, narodowości czy orientacji. Nie obchodzi mnie to kim jest dana osoba dopóki nie wmawia mi że jest lepsza, a ja jestem faszystą bo myśle inaczej. Cały czas piszesz o księżach pedofilach, ale niżej napisałeś, że 60% z nich to geje. Więc kto gwałci dzieci? Te 40% normalnych? Odpowiedź nasuwa się sama. To nie ja jestem obłudnikiem, bo ja jasno podaje swoje stanowisko. W przeciwieństwie do środowiska gejowskiego, które mówi o tolerancji ale tylko tego co ich dotyczy, a wszystko inne nie. I kto tu jest obłudny i faszystowski?

[fakt]
Ocena: 6 (Głosów: 8) | raportuj
5 grudnia 2013 o 19:12

Chyba nie musze tego komentować... Nie zamierzam więcej z tobą dyskutować, bo prezentujesz żenujący poziom. Chciałem przedstawić swoje argumenty i wysłuchać twoich, ale skoro nie potrafisz prowadzić normalnej dyskusji bez atakowania kogoś kto ma inne zdanie to napisze to po twojemu. W Polsce większość osób jest normalna, większość to katolicy, a polska kultura opiera się na wartościach i moralności chrześcijańskiej. I nikt mnie nie zmusi w moim katolickim kraju do patrzenia jak pedalstwo łazi po ulicach i wytyka normalnych ludzi bo nie są homo. Poza tym jeśli tak bardzo ci przeszkadza kultura i symbole chrześcijańskie możesz wyjechać do kraju gdzie ich nie ma. Nikt cie tu nie trzyma, nikt cie nie zmusza do chodzenia do kościoła i słuchania proboszcza. Nie chcesz nie musisz i to właśnie jest tolerancja. I nie przekręcaj moich słów bo nikogo na leczenie nie wysyłam tylko podałem taki przykład, ale ty nie potrafisz tego odróżnić i każde zdanie inne niż twoje traktujesz jak atak. To ty jesteś nietolerancyjny bo nie tolerujesz katolików i naszej religii. I nie będę wieszać innych symboli religijnych przy krzyżu bo to katolicyzm jest dominującą religią i jeśli żyjesz w tym kraju to masz się dostosować do jego zasad. I ja nie pale nikogo na stosie jak sugerujesz, religia chrześcijańska też od długiego czasu potępia tamte historyczne praktyki, za to homo lewacka dzicz niedawno chciała spalić kościół.

[fakt]
Ocena: 9 (Głosów: 11) | raportuj
5 grudnia 2013 o 14:47

W opisie jest wyjaśnione co tam robiła. Podałeś świetny przykład do tego co napisałem wyżej. Jak zwykle próbuje się robić ofiary z jak to słusznie nazwałeś homoseksualnej dziczy. Bo nie można tego nazwać inaczej. I ja nie pisze tutaj o osobach homoseksualnych, które swoje życie prywatne zostawiają w domu, ale o tych którzy wychodzą na ulice i próbują przekonać innych, że są lepsi i przez to dyskryminowani przez nietolerancyjnych Polaków. Poza tym to ty obrażasz między innymi mnie pisząc, że Boga nie ma i normalni ludzie to rozumieją. Jesteś doskonałym przykładem tego co napisałem - co by się nie stało i tak winni będą nietolerancyjni katolicy. I zrozumcie wkońcu jedno: w Polsce nie ma dyskryminacji homoseksualistów bo mają takie same prawa jak inni. Nie ma ustaw o przymusowym leczeniu albo zamykaniu w zamkniętych oddziałach. Mogą tak samo pracować, mieszkać i robić wszystko to co inni ludzie. Ale lewacka dzicz chce więcej, chce mieć dodatkowe przywileje kosztem normalnych ludzi. A wracając do tematu to w jakim stylu miałybyć pisane te artykuły? Biedni homoseksualiści pobici przez agresywny tłum katolików? Czy może Agresywni katolicy najpierw prowokowali, a później pobili pokojowe zebranie lesbijek? Ogarnij się i nie pisz bzdur bo to nie katolicy dyskryminują gejów tylko geje katolików (przynajmniej niektórzy). Przeciętny Polak katolik ma gdzieś czy jego sąsiad to gej czy nie dopóki ten gej nie zaczyna się z tym obnosić.

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
5 grudnia 2013 o 12:48

Znowu jakiś spam

[fakt]
Ocena: 6 (Głosów: 14) | raportuj
5 grudnia 2013 o 12:43

Ale i tak wszystkiemu winni są katolicy. Niedopuszczenie gejów i lesbijek do świątyni było przejawem dyskryminacji i homofobii. A tak poważnie to jest to prawdziwy obraz tego jak może wyglądać Europa za kilka lat jeśli nie powstrzymamy fali pedalstwa i ich durnych ustaw. Ich celem nie jest równouprawnienie i tolerancja ale chcą mieć przywileje z tego że są homo. A propagandowe media nawet nie wspomniały o tym incydencie ale o biednych gejach pobitych na paradzie równości mówili cały dzień.

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
26 listopada 2013 o 16:36

Tylko dlatego, że gepard szybko się męczy, więc nie ma się czym chwalić. Gepard biega tylko na krótkie odległości i musi zrobić sobie przerwę, poza tym upał tak samo doskwiera gepardowi jak i człowiekowi więc nie wiem co w tym takiego niezwykłego.

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
25 listopada 2013 o 21:01

Dodam jeszcze, że kiedyś prowadziłem dyskusję z pewnym Ukraińcem na jakimś forum i on uważał, że Polska współpracowała z Hitlerem, bo zajęła Zaolzie, Lwów był zawsze ukraiński, a Stalin napadł na Polskę 2 1939 dlatego, że my zaatakowaliśmy Rosję w 1920r. To tylko żeby było wiadomo jak myślą o nas nasi wschodni sąsiedzi. Do tego stawiają pomniki Banderze i uznają go za bohatera...

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
25 listopada 2013 o 20:56

Tylko, że UPA mordowała zwykłych Polaków, a nie polskich panów, którzy mieli niewiele lepiej. UPA nie może i nie powinna być usprawiedliwiana w żaden sposób, bo to tak jakby usprawiedliwiać Hitlera. Powiem więcej, nie powinniśmy teraz rozpatrywać żadnych spraw spornych na naszą niekorzyść, bo po prostu inne państwa tego nie robią i to wykorzystują. Jeśli zaczniemy ustępować na tym polu to będzie tak jak z II wojną światową i nazistami, gdzie na zachodzie coraz więcej osób myśli że to Polacy zaczęli wojnę. To niedopuszczalne ale sami do tego prowadzimy właśnie przez takie zastanawianie się co zrobiliśmy źle i czy może mogło być inaczej.

[fakt]
Ocena: 2 (Głosów: 4) | raportuj
25 listopada 2013 o 19:14

Hejtują, bo nie lubią tego filmu i wkurza ich jego popularność. Nie mogąc wyrazić tego inaczej dają minusy faktowi o tym filmie, to proste.

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
16 listopada 2013 o 14:28

Co nie zmienia faktu, że po jego ucieczce wszystkie te problemy, które groziły Jareckiemu miał pilot, który wtedy z nim leciał. I nigdzie nie napisałem, że sowiecka Rosja była naszym przyjacielem. Nie zmienia to faktu, że MIG-15 był podstawowym polskim myśliwcem i oddanie jego planów państwom zachodnim było niedopuszczalne. Niestety takie były czasy, że Polska w wypadku wojny wałczyłaby po stronie ZSRR. Nie wiem jakim był człowiekiem, ale wiem że gdyby był bohaterem wolałby zostać niż narażać na ogromne nieprzyjemności innego pilota. I nie mówie, że zrobił dobrze albo źle bo nie wiem co ja bym zrobił na jego miejscu, ale nie zgodze się z nazywaniem go bohaterem.

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
9 listopada 2013 o 0:04

Amerykanie ze wszystkiego zrobią show. Im więcej kłótni i krzyku tym lepiej bo to się sprzeda. Nawet w zwykłej sportowej rywalizacji.

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 2) | raportuj
3 listopada 2013 o 12:17

Wypada dodać, że czynem tym narobił ogromnych kłopotów pilotowi, który odbywał lot razem z nim. Dlatego uważam, że robienie z niego bohatera jest nie na miejscu. Poza tym jaka by nie była władza w Polsce, dostarczenie państwom wtedy wrogim podstawowego polskiego samolotu to zdrada państwa. Nikt nie wie ile polskich pilotów mogłoby zginąć gdyby doszło do konfliktu właśnie przez takich ludzi. Jak tak bardzo chciał uciec to mógł to zrobić inaczej, nie narażając innych (szczególnie kolegów z jednostki, którzy byli pierwszymi podejrzanymi o pomoc w ucieczce, szczególnie pilot który akurat leciał z nim).

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
24 października 2013 o 10:05

Czyli rozumiem, że jest inteligentny i potrafi samodzielnie myśleć. Bo tak przynajmniej wynika z opisu. Dziwne, bo ja słyszałem, że jeszcze długo nie będziemy w stanie wyprodukować sztucznej inteligencji.

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
20 października 2013 o 10:47

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Polska_1102_-_1138.png To mapa Polski z tego okresu. Mam nadzieję, że Wrocław sam znajdziesz i nie muszę ci go pokazywać.

[fakt]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
17 października 2013 o 22:25

Nie, miałem na myśli Polaka niemieckiego pochodzenia. Niemcem był jego dziadek, założyciel firmy Wedel. To po pierwsze. Po drugie polaczkiem to możesz być ty, ja jestem Polakiem. Po trzecie następnym razem przed pisaniem komentarzy poczytaj o tym co komentujesz.

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
11 października 2013 o 20:56

Polskie dywizje były mocno osłabione po 2 tygodniach walk, a pułk SS "Germania" nie był jedynym ich przeciwnikiem, ale jest to symbol tego zwycięstwa ponieważ on ucierpiał najmocniej, do tego była to ulubiona formacja Hitlera. Walki toczyły się na linii ponad 20km, więc nie było tak, że "Germania" była jedynym przeciwnikiem. Po prostu na innych odcinkach zwycięstwa nie były tak spektakularne.

[fakt]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
11 października 2013 o 16:32

W całej naszej historii niemal zawsze mieliśmy mniejsze siły niż przeciwnik, ale za to polskie wojsko było dobrze wyszkolone i uzbrojone. Niestety w czasie gdy państwa ościenne modernizowały swoje armie, nasze wojsko sukcesywnie się kurczyło. Jak się skończyło nie muszę chyba pisać.

[fakt]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
11 października 2013 o 0:04

Oczywiście masz rację, mój błąd. Pisząc to sugerowałem się jednym z wywiadów gdzie tak właśnie tłumaczono zachowanie nietoperza, jak widać błędnie. Dzięki za wychwycenie.

« poprzednia 1 następna »