Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Historie braci Sullivan i braci Niland, które zainspirowały do stworzenia "Szeregowca...

Historie braci Sullivan i braci Niland, które zainspirowały do stworzenia "Szeregowca Ryana", miały też swój odpowiednik po drugiej stronie frontu.

21 maja 1941 r., podczas inwazji na Kretę, w przeciągu kilku godzin zginęli służący w wojskach powietrznodesantowych (Fallschirmjaeger) trzej bracia z rodu von Blücher: najmłodszy z braci, 17-letni Hans-Joachim próbował dowieźć amunicję oddziałowi najstarszego z braci, Wolfganga (24 lata,
 na zdjęciu), szarżując na koniu tuż przed brytyjskimi pozycjami.
 Alianci byli tak zaskoczeni jego brawurą, że otworzyli ogień dopiero gdy
 Hans-Joachim prawie dotarł do brata, i ranili go śmiertelnie.

Oddział Wolfganga został unicestwiony wkrótce potem, gdy skończyła im się amunicja, a na pole walki wjechały brytyjskie pojazdy opancerzone.

Ostatni z braci, Leberecht, zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, skacząc z drugą falą desantu na Kretę. Jego ciała nigdy nie odnaleziono.

W cztery tygodnie po bitwie, gdy wiadomość o śmierci braci dotarła do ich matki, Gertrudy von Nordheim-Blücher (owdowiała w 1924 r.), ich ostatni brat, Adolf, został zwolniony ze służby w Kriegsmarine i odesłany do domu, jako ostatni żyjący męski potomek. Niestety, historia ta nie miała happy endu - Adolf von Blücher zginął w 1944 r. podczas wypadku na polowaniu.
Zobacz następny

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…