Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#ekonomia

Dzisiejsze firmy technologiczne przekrzykują się, która to ma do zaoferowania produkty lepszej jakości. Weźmy za przykład żarówki.. dzisiejszym, najnowocześniejszym, wchodzącym już powoli do standardu rozwiązaniem, jest stosowanie oświetlenia LED. Zachwala się żywotność LEDowych żarówek, które mogą świecić nawet 100 tysięcy godzin! Natomiast żywotność klasycznych żarówek żarowych liczy się na mniej więcej tysiąc do dwóch tysięcy godzin. Tymczasem w siedzibie straży pożarnej na 4550 East Avenue w Livermore, w Kalifornii wesoło świeci sobie, nieprzerwanie od 120 lat, wyprodukowana przez Shelby Electric Company taka właśnie, żarowa żarówka. Albo taki Oxford Electric Bell, dzwonek elektryczny dzwoniący nieprzerwanie od 1840 roku, czyli już 181 lat! Jest to jednocześnie najdłużej działającą bateria na świecie. Od tego czasu minęło już grubo ponad 100 lat, biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologii wydawać by się mogło, że dzisiejsze urządzenia spokojnie będą działać nieprzerwanie przez pokolenia. Tymczasem żywotność dzisiejszych żarówek, baterii czy całych sprzętów takich jak na przykład lodówki, pozostawia wiele do życzenia.
poczekalnia
Czy ilość pieniądza może być stała? Jak funkcjonowałby nieinflacyjny pieniądz, którego ilości nie można byłoby zwiększać?
Po transformacji ustrojowej i wejściu do UE polskie zakłady były zamykane lub przejmowane przez zagraniczne firmy. Wynikało to z dużego znaczenia związków zawodowych oraz braku własnych patentów, konstrukcji i innowacji. Polskie zakłady FSM, FSO czy FSC bazowały na licencjach i były tylko montowniami. Obecnie Polska produkuje więcej aut niż w PRL.
poczekalnia
W odcinku omawiamy przyczyny agresji Rosji, historyczne wahania potęgi oraz dlaczego wszystkie bitwy są na terenie Polski, Ukrainy i Białorusi. Czy nasze terytorium przyciąga wojny? Czy potrzebne są strefy buforowe? Czy Rosja odtwarza Związek Radziecki i jak Polska może się na to przygotować? Będzie o reakcji NATO, Armii Nowego Wzoru i końcu historii.
W Polsce jest największa elektrownia na węgiel brunatny na świecie. Daje 20% naszej energii, zmienia klimat w Bełchatowie i dym z niej widoczny jest aż w Kielcach. Odkrywka widoczna jest w kosmosu i zmieściłaby całą ludzkość. Po zakończeniu wydobycia planuje się w tym miejscu budowę kurortu, elektrowni jądrowej i najgłębszego sztucznego jeziora.
poczekalnia
Czy warto brać aktywny udział w BO i kto może to robić? Jak na tym korzysta obywatel?